Isztambuli

A címvédő Bayern München gyorsan jelezte a Bajnokok Ligája első fordulójában, hogy az aktuális sorozatban is a múlt évadban megszokottá vált erődemonstrációkat tervez: Alaba már a negyedik percben gólt szerzett a CSZKA Moszkva elleni találkozón, mi több, Mandzukic még az első félidőben megduplázta a bajorok előnyét (2-0). A fordulás után Robben is hozzájárult ahhoz, hogy emlékezetes legyen Guardiola szakvezető müncheni BL-premierje (3-0).

Elmaradt a meglepetés Isztambulban is, ahol a RealMadrid 6-1-ra nyert a Galatasaray vendégeként (gól: Cristiano Ronaldo 3, Benzema 2, Isco, illetve Umut Bulut). A találkozón – a hosszú ideig tartó kispadozás után némi meglepetésre – Iker Casillas kezdett a gálázó királyi gárda kapujában. Hogy a klubembléma nem karrierje legszebb napjait éli, azt szépen mutatja, hogy e váratlan játéklehetőség is balul sült el. Az ideál már a tizenötödik percben elhagyta a pályát, mert megsérült, így Diego Lopez máris visszafoglalhatta a helyét...

A B csoport másik meccsén borult a papírforma: az FCKöbenhavn 1-1-es döntetlent ért el a Juventus ellen. Ez az eredmény nem igazolja Conte edző szavait: a tréner arra figyelmeztetett, hogy együttesét kívülállóként kezelik, ám roppant veszélyes...

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, ELSŐ FORDULÓ

A csoport: Manchester United–Leverkusen 4-2, Real Socie dad–Sahtyor Donyeck 0-2.

B csoport: Gala tasaray–Real Madrid 1-6, FC Köbenhavn–Juventus 1-1.

C csoport: Benfica–Anderlecht 2-0, Olimpiakosz–PSG 1-4.

D csoport: Bayern München–CSZKA Moszkva 3-0, Plzen–Manchester City 0-3.

Ma E csoport: Schalke–Steaua (DigiSport 2, 20.40), Chelsea–FC Basel.

F csoport: Marseille–Arsenal, Napoli–Dortmund (DigiSport 2, 22.45). G csoport: Austria Wien–Porto, Atletico Madrid–Zenit Szentpétervár. H csoport: Milan–Celtic, Barcelona–Ajax (DigiSport 1, 20.15).

Védhetetlen: Mandzukic gólja