Júliusi éremeső aranyat ér

Kazanyban, az Universiadén Biczó Bence (1:55,32) a 200 m-es pillangóúszásban, Kiss Tamás a kenu egyesek 1000 m-es versenyében nyert.

Poznanban, az ifjúsági úszó Európa-bajnokságon Sebestyén Dalma 200 m vegyesen győzött. Donyeckben, az ifjúsági atlétikai világbajnokság kalapácsvető-viadalán Gyurátz Réka (73,20) arany-, Völgyi Helga (71,95) ezüstérmet szerzett. Második helyezést ért el a gerelyhajító Rivasz-Tóth Norbert (78,27) is. Az U23-as atlétikai Európa-bajnokságon, Tamperében a kalapácsvető Hudi Ákos (74,09) ugyancsak ezüstöt érdemelt ki. Arany- és ezüstérmet nyert a tizenöt éves Vadnai Jonatán Balatonfüreden, az ifjúsági vitorlázó Eb Laser 4,7 kategóriájában. Az elsőséget az U16-os, a második helyet az U18-as korosztályban szerezte meg. Első helyezést ért el a Varga Melinda, Juhász Barbara összeállítású magyar lánycsapat Mariborban, a 18 éven aluli sakkozók Európa-bajnokságán.