Svájc: fent, de nem a csúcson

A négy mérkőzés után százszázalékos orosz labdarúgó-válogatott kikapott Portugáliában a világbajnoki selejtezőn.

Ezzel az ellenfelüknél két mérkőzéssel többet játszó házigazdák átvették a vezetést az európai F csoportban. Az E csoport listavezetője, Svájc a kilencvenedik percben szerzett góllal nyert Ciprus ellen.

E csoport: Svájc–Ciprus 1-0 (gól: Seferovic), Izland–Szlovénia 2-4 (Kirm 2, Bjarnason, Finnbogason, illetve Birsa, Cesar).

Az állás hat forduló után: 1. Svájc 14 pont, 2. Albánia 10, 3. Izland 9, 4. Norvégia 8, 5. Szlovénia 6, 6. Ciprus 4. F csoport: Portugália–Oroszország 1-0 (Helder Postiga). Az állás: 1. Portugália 7 mérkőzés/14 pont, 2. Oroszország 5/12, 3. Izrael 6/11, 4. Azerbajdzsán 7/4, 5. Észak-Írország 5/3, 6. Luxemburg 6/3.

A dél-amerikai selejtezőkön: Argentína–Kolumbia 0-0, Paraguay–Chile 1-2 (Santa Cruz, illetve Vargas, Vidal), Peru–Ecuador 1-0 (Pizarro), Bolívia–Venezuela 1-1 (Campos, illetve Arango).

Az állás: 1. Argentína 12/25, 2. Kolumbia 11/20, 3. Ecuador 10/20, 4. Venezuela 12/16, 5. Chile 11/15, 6. Uruguay 11/13, 7. Peru 10/11, 8. Bolívia 12/10, 9. Paraguay 11/8.

A holnapi program: Kolumbia–Peru, Ecuador–Argentína, Venezuela–Uruguay, Chile–Bolívia.

A CONCACAF-zóna hatos döntőjében: Jamaica–Egyesült Államok 1-2 (Beckford, illetve Altidore, Evans; a jamaicaiak a 89. percben egyenlítettek, az amerikaiak a 92. percben érték el a győztes gólt), Panama–Mexikó 0-0, Costa Rica–Honduras 1-0 (Miller).

Az állás: 1. Costa Rica 4/7 (5-3-as gólkülönbség), 2. Egyesült Államok 4/7 (4-3), 3. Mexikó 5/7 (3-2), 4. Panama 4/6, 5. Honduras 4/4, 6. Jamaica 5/2.

Barátságos mérkőzéseken: Spanyolország–Haiti 2-1 (Cazorla, Fabregas, illetve Guerrier), Brazília–Franciaország 3-0 (Oscar, Hernanes, Lucas Moura, az utóbbi 11-esből).