Szerelés a nézőtéren
Annál inkább különös, hogy az Adevarul című újság arról számol be: Cristian Gatu, a román szövetség elnöke szerint „a Valcea képes arra, hogy három góllal legyőzze a Győrt idegenben, s kivívja a továbbjutást”. A sportvezető arra alapozza bizakodását, hogy a román bajnok nagyon gyengén játszott az első meccsen, és úgy véli, ez csütörtökön biztosan nem így lesz.
Ehhez képest Ambros Martin, a magyar együttes spanyol trénere kijelentette: kizárólag az újabb győzelmet tartja elfogadható eredménynek, hiszen a Győr minden kétséget kizáróan jobb csapat a Valceánál. Eduarda Amorim, a csapat brazil átlövője pedig úgy fogalmazott: „Ha maximális összpontosítással játszunk, akkor a Valceának esélye sincs arra, hogy feltörje a védelmünket.”
A verbális összecsapáson tehát máris túl vagyunk. Legalábbis jó lenne ezt hinni azok után, ami Romániában, még a mérkőzést megelőzően történt. A ProSport című sportlap gyalázatos akciója – a szerkesztőség román olimpiai érmesekkel tapostatta meg, tépette szét, dobatta el Görbicz Anita mezét – kiverte a biztosítékot a sportág körein belül meg azokon kívül is, s a hazai „B közepek” temperamentumát ismerve nem lehetne csodálkozni azon, ha a visszavágóra nemcsak a csapat tagjai, hanem a drukkerek is készülődnének. Ezt megelőzendő a győri vezetés megtett minden tőle telhetőt. Megbeszélésre hívta az együttes vezérszurkolóit, és az eszmecsere végén úgy álltak föl a felek, hogy a lelátón a kemény fiúk éppúgy kizárólag a meccsre koncentrálnak majd, mint a pályán a lányok. Amint megtudtuk, a „törzsgárda” hatalmas (180 négyzetméteres) ETO-mezzel készül a találkozóra: a bemutatás után ezzel az óriás dresszel borítja majd be magát a tábor.
A múlt heti atrocitás nyomán persze mindenki Görbiczet kereste, hogy megtudja tőle, vajon miképpen élte meg az alpári médiamutatványt, de a győri játékosok – igazi profikhoz illő módon – nem kívántak belemenni a sárdobálásba. Ugyanakkor a sebészkezű irányítóról – aki kisgyerek kora óta ugyanabban a klubban szerepel, miközben a sportvilág maga az átjáróház – köztudomású, hogy ellenséges környezetben megsokszorozódik az akarata, s elbizonytalanodás helyett még határozottabbá válik a játéka. Ennek megfelelően Görbicz lőtte a legtöbb gólt Bukarestben, vagyis rögzíthetjük: a minden kritikán aluli lépés a céljával éppen ellentétes hatást váltott ki…
S mi egyébben reménykedhetnénk a mai föllépés előtt, mint abban: a mindig elbűvölő atmoszférájú veszprémi csarnok legalább olyan jótékonyan befolyásolja a hazaiak produkcióját, mint néhány napja a bukaresti pokol. Ha így lesz, akkor a Győr – amely 1999 óta (!) mindössze kétszer nem került a négy közé valamelyik európai klubtornán – minden bizonnyal magabiztosan masírozik be története során harmadízben a Bajnokok Ligája döntőjébe.
Ennél tovább azonban babonából se nézzünk, mert – noha már most mindenki arról beszél, hogy az idén nem lehet másé a serleg, csak a „miénk” – a cél egyelőre az: a csapat egyáltalán megvívhasson azért a trófeáért, amelyet (az imént említett sajátos rekord dacára) soha nem emelhetett a magasba. Igaz, erre most a jónál is jobb esélye van.
Női BL-elődöntő, visszavágók. Ma: Győr–Valcea (Veszprém, 19; az első mérkőzésen 24:22). Szombat: Krim Ljubljana–Larvik (24:22).