Afrika Kupa: Tele a 8-as páholy

A labdarúgó Afrika Kupa csoportmérkőzéseinek zárónapján a D jelű négyes csapatai léptek pályára.

Algéria úgy ért el 2-2-es döntetlent Elefántcsontpart ellen, hogy csapatából Boudebouz a 7. percben tizenegyest hibázott. A folytatásban aztán már 2-0-ra is vezettek az észak-afrikaiak – Feghouli nem hibázta el az újabb büntetőt, s Soudani is eredményes volt –, ám riválisuk Drogba, majd Wilfried góljával egyenlített. A másik találkozón: Togó–Tunézia 1-1, gól: Gakpe, illetve Mouelhi (tizenegyesből). Érdekesség, hogy Mouelhi a lefújás előtt tizenkét perccel ismét büntetőt rúghatott, ám azt már kihagyta.

A D csoportban Elefántcsontpart végzett az első helyen 7 ponttal, a másik továbbjutó pozíció Togóé lett (4). A harmadikként záró Tunézia szintén 4 pontot gyűjtött, a negyedik Algéria 1-et.

A negyeddöntő párosítása. Szombat: Dél-Afrika–Mali, Ghána–Zöld-foki Köztársaság. Vasárnap: Elefántcsontpart–Nigéria, Burkina Faso–Togó.