Labdarúgó BL: forró párharc, tüzes golyó?

Egyes internetes portálok szerint sokan felháborodtak Európában, mert csütörtökön, a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének sorsolásakor ugyanaz a párosítás „jött ki”, amely szerdán az UEFA-esemény próbáján.

A Sky Sports tévécsatorna a készülődésről is beszámolt, és a riporter tréfásan megemlítette, hogy micsoda meccsek következnének, ha tényleg ezek a mérkőzések szerepelnének a programban!

A honlapokon megemlítik: az efféle ismétlődésnek az esélye egy a kétmillióhoz, mégis megtörtént a „csoda”. Az európai szövetség viszont azt mondja: a próba során több „végeredmény” is volt, ezeknek csupán az egyike egyezett az igazival. Azért akadnak aggódó drukkerek, aki úgy gondolják: a „Tüzes golyó hadművelet” hozta össze aManchester Unitedet a Real Madriddal...

E párharc amúgy nem rossz előjel a felek számára, hiszen a két együttes eddig négyszer vívott oda-visszavágót a BEK-ben, illetve a BL-ben, és a továbbjutó három alkalommal elhódította a trófeát (1957-ben, valamint 2000-ben a Real Madrid, 1968-ban a United birtokába került a serleg). A mérleg kiegyensúlyozott: 3 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 17-14-es gólkülönbség (a négyből háromszor továbbjutó spanyol klub szempontjából). José Mourinho azt mondta a „királyi gárda” csoportmásodik pozíciójáról: „Semmi baj, idegeskedjenek csak az elsők, hogy közülük melyik fogja ki a Real Madridot.” A menü ismeretében e hetyke kijelentést alighanem finomítaná, bár Sir Alex Ferguson egyáltalán nem mérges a portugál edzőre, sőt szívesen meghívná egy pohár borra.

A fő szám háttérbe szorítja a másik nagy párosítást, a Milan–Barcelonát, igaz, ennek az ütközetnek leginkább a hagyományai óriásiak. Amai Milanbizony nem konkurál a klub régebbi, korszakos garnitúráival... E legendás alakulatok közül az 1994-es csapat (Rossi – Tassotti, Panucci, Galli, Maldini – Donadoni, Albertini, Desailly, Boban –Szavicsevics, Massaro) 4-0-ra „mosta le” a Barcelonát a Bajnokok Ligája athéni döntőjében, és a vörös-feketék továbbjutottak a vörös-kékekkel szemben 1989-benmeg 2000-ben is. Négyszer viszont – 1959-ben, 2004-ben, 2006-ban és az idén tavasszal – a katalánok kerekedtek felül, az összmérleg pedig így fest a „Barca” szemszögéből: 7 győzelem, 5 döntetlen, 3 vereség, 23-17-es gólkülönbség

(az előző kiírásban a csoportkörben is találkoztak a vetélytársak). A Barcelona a legelső párharcban nyújtotta a legragyogóbb produkciót; az talán még napjaink etalonjának „szokásos” teljesítményét is felülmúlta. A Ramallets – Olivella, Rodri, Gracia – Segarra, Gensana – Villaverde, Evaristo, Martinez, Kubala, Czibor összetételű társaság (a San Siróban elért 2-0-ás diadal után) 5-1-re győzött a Nou Campban 1959 novemberében, és az öt hazai gólból hármat az „ismerős” balszárny szerzett (Kubala László kettőt, Czibor Zoltán egyet).

Efféle magyar vonatkozásokat a mostani nyolcaddöntőben ne keressünk.

EURÓPA LIGA

A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT FEBRUÁR 14. ÉS 21.

1. Napoli–Plzen

2. BATE Boriszov–Fenerbahcse

3. Leverkusen–Benfica

4. Dinamo Kijev–Bordeaux

5. Anzsi Mahacskala–Hannover

6. Newcastle–Metaliszt Harkov

7. Stuttgart–Genk

8. Mönchengladbach–Lazio

9. Tottenham–Lyon

10. Internazionale–CFR Cluj

11. Levante–Olimpiakosz

12. Atletico Madrid–Rubin Kazany

13. FC Basel–Dnyepropetrovszk

14. Zenit Szentpétervár–Liverpool

15. Ajax–Steaua

16. Sparta Prága–Chelsea

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.