Nem csupán Inter-mezzo

Szériában az ötvenedik, vereség nélkül megvívott mérkőzésére készült a Juventus a labdarúgó Serie A-ban, de hazai pályán elvesztette az Internazionale elleni rangadót és a múlt év május 15. óta tartó veretlenségét.

Pedig Tagliavento játékvezető már az első percben megsegítette a Juvét – a Vidal gólját megelőző akció során Kwadwo Asamoah nyilvánvaló lesen kapta a labdát, de a sporttárs nem szakította meg az akciót –, igaz, az 59. percben a mérkőzés bírája és az Inter is „kamu” tizenegyessel egyenlített. A büntetőt a hálóba küldő Diego Milito negyedórával később bevágta a Guarin lövése után Buffon kapusról kipattanó labdát is, majd a 90. percben, Nagatomo már-már elvetélni látszó szólója után, Rodrigo Palacio végképp a falhoz állította a „verhetetlen” torinóiakat (1-3).

Ezzel az Inter (27) egy pontra megközelítette listavezető riválisát; új szakasz kezdődik?