„Ukrán” szamba

Csupán két perc telt el a Sahtyor Donyeck–Chelsea találkozóból és a vendéglátók máris gólt ünnepelhettek a BL csoportkörének harmadik fordulójában rendezett mérkőzésen.

Alex Teixeira, a házigazdák népes brazil szekciójának tagja talált Cech kapujába (1-0). A címvédőnek az első félidőben csupán akkor volt oka az örömre, amikor Skomina játékvezető végett vetett a játékrésznek. Az angolok azért lehettek boldogok, mert az ukrán csapat szembeszökő fölénye ellenére csak egy góllal vezetett a szünetben. Ám a fordulás után nem sokat kellett várni az újabb Sahtyor-villanásra: a remek Willian átadása után Fernandinho passzolt Cech kapujának jobb alsó sarkába (2-0). A végeredményt Oscar alakította ki, így e találkozón csak brazil játékos íratkozott fel a nagy táblára (2-1)...

A csoport másik meccsén az olasz bajnok Juventus – meglepetésre –1-1-es döntetlent ért el a dán Nordsjaelland otthonában (gól: Beckmann, illetve Vucsinics).

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, HARMADIK FORDULÓ

E csoport: Nordsjaelland–Juventus 1-1, Sahtyor Donyeck–Chelsea 2-0. Az állás: 1. Sahtyor Donyeck 7 pont, 2. Chelsea 4, 3. Juventus 3, 4. Nordsjaelland 1.

F csoport: BATE Boriszov–Valencia 0-3, Lille–Bayern München 0-1. Az állás: 1. Valencia 6 (6-2), 2. BATE 6 (6-5), 3. Bayern München 3 (4-4), 4. Lille 0.

G csoport: Szpartak Moszkva–Benfica 2-1, Barcelona–Celtic 2-1. Az állás: 1. Barcelona 9, 2. Celtic 4, 3. Szpartak Moszkva 3, 4. Benfica 1.

H csoport: Galatasaray–Cluj 1-1, Manchester United–Braga 3-2. Az állás: 1. Manchester United 9, 2. Cluj 4, 3. Braga 3, 4. Galatasaray 0.

Ma

A csoport: Porto–Dinamo Kijev, Dinamo Zágráb–PSG. Az állás: 1. Porto 6 pont, 2. PSG 3 (4-2-es gólkülönbség), 3. Kijev 3 (3-4), 4. Zágráb 0.

B csoport: Arsenal–Schalke, Montpellier–Olimpiakosz. Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Schalke 4, 3. Montpellier 1, 4. Olimpiakosz 0.

C csoport: Zenit Szentpétervár–Anderlecht (Digi Sport 2, 17.45), Malaga–Milan (Digi Sport 2, 20.40). Az állás: 1. Malaga 6, 2. Milan 4, 3. Anderlecht 1, 4. Zenit 0.

D csoport: Dortmund–Real Madrid (Digi Sport 1, 20.10), Ajax–Manchester City. Az állás: 1. Real Madrid 6, 2. Dortmund 4, 3. Manchester City 1, 4. Ajax 0.