Bakonyi csúcshódítás
Alighanem az európai szövetség delegáltja sem értette, mi történik az után, hogy a műsorközlő fölkonferálta a BL himnuszát, ám a zene nem indulhatott el, tudniillik a közönség rázendített a magyar Himnuszra. Csak remélhetjük, hogy a belga sportdiplomata elnéző lesz a kontinensen szokatlan aktus értékelésekor, abban viszont egészen biztosak lehetünk: még ő is elismeri, hogy a veszprémi szurkolótábornál kevés publikum képes prímább hangulatot teremteni ebben a sportágban.
Az ovációra amúgy már a kezdést megelőzően is volt oka a drukkerkülönítménynek, hiszen előbb Nagy László vehette át a Handballplanet.com szakportál szavazásán elnyert „A világ legjobbja” címért járó méretes üvegvázát, majd a szpíker azt közölte a jelenlévőkkel, hogy Varga Gyula, Veszprém első embere végzett az első helyen „Az év polgármestere” voksoláson.
Ennyi öröm után a folytatás sem lehet bánatos – bizakodtak a házigazdák. És tessék: másfél órával később már tomboltak boldogságukban.
Igaz, a kézilabda Barcelonája a szünetben egy góllal, 15:14-re vezetett (pontosabban: csak akkor vezetett, mert az első harminc percben amúgy mindvégig a Veszprémnél volt az előny), pedig a bosnyák Terzics és Nagy László már ekkor is parádézott, s főként kettejük teljesítményének köszönhetően húzott el 9:6-ra a Mocsai-éránál jóval kreatívabbnak, ötletgazdagabbnak látszó hazai alakulat. A játékrész hajrájában azonban a „németek” (az idézőjel feltétlenül indokolt, hiszen a vendégek tizennégyes keretében mindössze négy német játékos kapott helyet...) rendre leindították riválisukat, így a feladat adott volt a házigazdák spanyol trénere, Carlos Ortega számára: a visszarendeződést és a védekezést kellett gatyába ráznia.
Noha a térfélcsere után közvetlenül a „fejmosás” jótékony hatása még kevéssé volt érezhető, a félidő derekán már nagyon is. A Kiel hét percen át képtelen volt betalálni az Alilovic kapust akkorra felváltó Fazekas hálójába, s utólag rögzíthetjük: itt dőlt el a meccs. Az állás 23:25-ről 27:25-re módosult, majd az iráni légiós Jamali pillanatai, s Fazekas védései végképp szertefoszlatták a világklasszisok sorával (Omeyerrel, Sprengerrel, Zeitzcel, Narcisse-szal, Jichával, s nem utolsósorban a hat éven át a Veszprémet erősítő Vujinnal) felálló vetélytárs reményeit. Vagyis hát 31:28-nál – amikor már csak három perc volt hátra – azt hittük, végképp, de még feljött egy gólra a Kiel. Na, persze három másodperccel a vége előtt olyan nagyon már nem aggódtunk, ráadásul csupán kapuskidobással következhetett az ellenfél, de Alfred Gislason, az izlandi mester még megpróbálta a lehetetlent. Időkérését követően a hosszan előrerepített labdáért Narcisse vetődött, ám nem érte el azt, így maradt a 31:30.
Nincs miért visszafogottnak lenni: a Veszprém a sportágban elérhető bravúrok legnagyobbikát hajtotta végre a BL-győztes fölülmúlásával, s ehhez képest szinte mellékes körülmény, hogy százszázalékos mutatóval vezeti a csoportját.
Az állás négy forduló után: 1. Veszprém 8 pont, 2. Kiel 6, 3. Savehof 4, 4. Atletico Madrid 2 (111:116), 5. Celje 2 (92:107), 6. Constanta 2 (94:124).
Mínusz öt
Kikapott a Szeged a BL csoportkörének negyedik fordulójában: a magyar csapat 29:24-re maradt alul a Minszk otthonában. A fehérorosz együttes már az első félidő végén 17:10-re vezetett a kilátástalanul kézilabdázó Tisza-parti garnitúra ellen, s bár előnye csökkent, megszerezte első győzelmét az idei sorozatban. A csoport állása: 1. Barcelona 3 mérkőzés/6 pont, 2. Füchse Berlin 4/6, 3. Croatia Zagreb 3/3, 4. Minszk 3/3, 5. Schaffhausen 4/2, 6. Szeged 4/2.