Messi oroszból fordított

A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyitány szerdai játéknapjának londoni rangadóján a címvédő Chelsea 2-2-re mérkőzött a Serie A-ban negyvenkét meccs óta veretlen Juventusszal.

A londoniak friss szerzeménye, a brazil Oscar félóra múltán két perc alatt szerzett két gólt, ám öt perccel később Vidal szépített, s tíz perccel a lefújás előtt Quagliarella egyenlített (2-2). Barcelonában majdnem bombameglepetés született: a Szpartak Moszkva a 78. percig vezetett, a hajrában azonban Messi kétszer is érkezett, és megfordította az állást (3-2).

Váratlan sikert ért el a BATE Boriszov csapata: a selejtezőben a Debrecent búcsúztató fehérorosz együttes 3-1-re nyert Lille-ben úgy, hogy a francia szurkolók már háromgólos hátrány miatt is sopánkodhattak.

A Bayern München egy góllal múlta felül a vendég Valenciát, s ugyancsak minimális különbséggel nyert a Manchester United a Galatasaray vendéglátójaként, míg Bragában kétgólos kolozsvári siker született.

H csoport Manchester United–Galatasaray 1-0 Braga–CFR Cluj 0-2

Oscar (balról) kétszer talált be  a Juventus hálójába, de a Chelsea-nek így is be kellett érnie döntetlennel
Oscar (balról) kétszer talált be a Juventus hálójába, de a Chelsea-nek így is be kellett érnie döntetlennel