Kivívta, megúszta, befutott

Két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyar sportolók a londoni paralimpia szerdai versenynapján.

A kerekes székes vívó, Krajnyák Zsuzsa (képünkön) második lett a párbajtőrözők egyéni küzdelmében: a kedden tőrben harmadik helyezett versenyző az A kategória – a felállni képesek mezőnyének – döntőjében 15:6-ra kapott ki a hongkongi Jü Csuj-jétől.

Szintén ezüstérmes lett a férfiak 50 méteres gyorsúszószámában Tóth Tamás, aki a második legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba. A bronz az atlétikai pályán született: az 1500 méteres női síkfutás döntőjében Biacsi Ilona ért harmadikként a célba.

További helyezések az uszodában: Ráczkó Gitta hatodik, Illés Fanni és Csuri Ferenc nyolcadik lett.

FOTÓ: MTI BELICZAY LÁSZLÓ