Egy-egy szinte semmivel

Szerény volt a látogatottság, és még szerényebb érdeklődés kísérte a magyar védők részéről Schechtert, mert az izraeli csatár az első hét percben kétszer is úgy ment el, ahogyan akart, és az első alkalommal a könnyen átjátszott Juhász csak módfelett gyanúsan tudta őt „szerelni” az ötösön.

Szerencsére Kruzliak szlovák játékvezető jó „szomszédnak” bizonyult... Az első magyar lövést Gyurcsó küldte volna kapura, de úgy „törte el” a labdát, hogy az valósággal sírt, miként bánik vele a csatár. Szakály már nem is bízott Gyurcsóban: noha társa teljesen egyedül maradt a huszadik percben, a középpályás Szalaihoz akart passzolni, ráadásul bűn rosszul továbbított. Viszont a huszonhetedik percben jó cselt mutatott be, aztán ígéretesnek tetsző helyzetből „hazaadott”. Majd a ritmust tévesztő Dudu Avat kapus labdaejtése nyomán nagy kalamajka támadt az izraeli ötösön, gól nélkül. Alacsony színvonalú, szolid tempójú játék folyt; a felek annyit nyújtottak, amennyire számítani lehetett. A szünetben az eredményjelző tábla tökéletesen tükrözte az addig látottakat: nulla itt, nulla ott.

A második félidő elején viszont Szalai helyzetbe hozta a csereként beküldött Némethet, aki a bal kapufát találta el, Gabay felszabadíthatott volna, de borzasztó luftot rúgott, így Dzsudzsák könnyedén lőhetett nyolc méterről a bal sarokba (1-0). Még könnyebben egyenlíthetett Hemed, aki négy méterről emelhetett az üres kapuba, miután Mori fejesét Bogdán kapus a cserecsatár elé ütötte (1-1).

A világranglista nyolcvankettedik helyezettjével „sikerült” döntetlent elérni, kiábrándító produkcióval, ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni...

Ez volt még

További barátságos mérkőzéseken: Svédország–Brazília 0-3 (gól: Alexandre Pato 2, Leandro Damiao), Belgium–Hollandia 4-2 (Benteke, Mertens, Lukaku, Vertonghen, illetve Narsingh, Huntelaar), Németország–Argentína 1-3 (Höwedes, illetve Khedira – öngól, Messi, Di Maria), Franciaország– Uruguay 0-0, Anglia–Olaszország 2-1 (Jagielka, Defoe, illetve De Rossi), Észtország–Lengyelország 1-0 (Vasziljev), Észak-Írország–Finnország 3-3 (Ferguson, Laff erty, Paterson, illetve Sparv, Pukki, Hetemaj), Norvégia– Görögország 2-3 (Hangeland, Riise, illetve Toroszidisz, Papadopulosz, Mitroglu), Dánia–Szlovákia 1-3 (Mikkelsen, illetve Jakubko, Hamsik, Guldan), Horvátország–Svájc 2-4 (Eduardo da Silva 2, illetve Gavranovic 2, Xhaka, Barnetta), Szlovénia–Románia 4-3 (Dedic 2, Cesar, Kirm, illetve Papp, Torje, Grozav), Wales–Bosznia-Hercegovina 0-2 (Ibisevic, Stevanovic), Montenegró– Lettország 2-0 (Jovetics, Kaszalica), Ausztria–Törökország 2-0 (Kavlak, Suttner), Kína–Ghána 1-1 (Gao Lin,
illetve Boye), Dél-Korea–Zambia 2-1 (Lee Keun Ho 2, illetve Mayuka), Japán– Venezuela 1-1 (Endo, illetve Fedor), Oroszország–Elefántcsontpart 1-1 (Dzagojev, illetve Gradel), Skócia–Ausztrália 3-1 (Rhodes, Davidson – öngól, McCormack, illetve Bresciano), Örményország– Fehéroroszország 1–2 (Verhovcov – öngól, illetve Bressan 2), Azerbajdzsán– Bahrein 3-0 (Szubasics, Ozkara, Huszejnov), Bulgária–Ciprus 1-0 (Micanszki), Luxemburg–Grúzia 1-2 (Deville, illetve Amiszulasvili 2), Ukrajna–
Csehország 0-0, Macedónia–Litvánia 1-0 (Pandev), Albánia–Moldova 0-0, Szerbia–Írország 0-0. U21-es válogatott mérkőzésen Tatabányán: Magyarország–Észak-Írország 3-2.

MAGYARORSZÁG IZRAEL 1-1 (0-0)

Barátságos mérkőzés, Puskás Ferenc stadion, 12 000 néző. Jv.: Kruzliak (szlovák).

Magyarország: Bogdán – Varga, Juhász (Korcsmár, 46.), Mészáros, Laczkó – Gyurcsó (Németh, 46.), Koman (Koltai, 78.), Pintér (Halmosi, 79.), Szakály (Vanczák, 63.), Dzsudzsák – Szalai (Szabics, 86.).

Izrael: Dudu Avat – Spungin (Gabay, 35.), Mori, Tibi, Gershon – Natcho, Yadin (Kayal, 84.), Melikson (Ben Haim, 88.), Rafaelov (Vermouth, 46.) – Schechter (Hemed, 67.), Damari (Sahar, 57.).

Gól: Dzsudzsák (52.), Hemed (80.).

Szalai, Mori: egy-egy