Ez nem spanyol felségterület

Meglepetéssel kezdődött az olimpia férfi futballtornája: a japán együttes 1-0-ra legyőzte a De Geával, JaviMartinezzel, Jordi Albával, Iscóval, Matával felálló spanyol csapatot.

A gólt Otsu szerezte – Takihiro szöglete után –a 34. percben. Nyolc perccel ez után Inigo Martinezt kiállították, és a tíz játékosra fogyatkozott spanyolok már nem tudtak egyenlíteni.

A D csoport másik találkozóján: Marokkó–Honduras 2-2 (gól: Barrada, Labyad, illetve Bengtson 2, a második 11-esből).

Ugyancsak váratlan eredmény, hogy a B csoportban Svájc csapata nem bírt Gabon együttesével (1-1, gól: Mehmedi, illetve Aubameyang), miként Mexikó ötkarikás válogatottja sem Dél-Korea képvise lőivel (0-0).

Az A csoportban: Uruguay–Egyesült Arab Emírségek 2-1 (gól: Ramirez, Lodeiro, illetve Matar), Nagy-Britannia–Szenegál 1-1 (gól: Bellamy,illetve Konaté).

A C-ben: Brazília–Egyiptom 3-2 (gól: Rafael, Leandro Damiao, Neymar, illetve Aboutrika, Salah), Fehéroroszország– Új-Zéland 1-0 (gól: Baga).