Fékezett a Lokomotív

Csupán a szerencséjének és a vendéglátók pontatlanságának köszönhette a Debrecen, hogy nem került gyorsan hátrányba a Skenderbeu otthonában a Bajnokok Ligája második selejtező körében rendezett mérkőzésen.

Az albán bajnok végig fölényben játszott a párharc első találkozóján: Plaku ziccert rontott a harmadik percben, majd a lécet találta el a büntetőterület sarkáról. Az első félidő hajrájában Radas szabadrúgásból veszélyeztetett, Novakovics bravúrral védett.

A fordulás után sem változott érdemben a magyar együttes játéka, s a házigazda garnitúra helyzetei egyikét kihasználta: Allmuca beadását Plaku küldte Novakovics kapujába (1-0). Az albánok a vezetés megszerzése után olykor még a rendkívül gyengén futballozó Debrecen büntetőterületen belül is békésen passzolgattak, ám több gólt már nem szereztek.

A visszavágót július 24-én, kedden játsszák Nyíregyházán.