Pólóban zakó

Vereséget szenvedett a magyar férfiválogatott a budapesti négycsapatos felkészülési torna második fordulójában: Kemény Dénes együttese 10:9-re kapott ki a világbajnok olasz garnitúrától.

Pedig jól kezdte a meccset a vendéglátó gárda: Kiss Gergely szerezte a találkozó első gólját. Az olaszokat nem zaklatta fel az eredményes magyar kezdés, mert sorozatban háromszor találtak Nagy Viktor kapujába, s az első negyed után 3:2-re vezettek. A felek nem elsősorban a védekezésre koncentráltak a fölöttébb gólgazdag második játékrészben: az itáliai csapat a látványos lövőpárbajban sem maradt alul, így a féliődben 8:7-re vezetett. A harmadik negyedben kétgólosra növelte előnyét, s bár a negyedik játékrész egyetlen gólját Madaras Norbert szerezte, ez csupán az eredmény kozmetikázását jelentette. A vendégek egy góllal felülmúlták a házigazdákat. A nap másik meccsén: Ausztrália–Spanyolország 7:7.

A mai zárókörben Magyarország–Ausztrália és Spanyolország–Olaszország mérkőzést rendeznek.