Eb 2012: Keleti blokk II.
Szerinte „az előkészületekkel kapcsolatos problémák röviddel a kezdés előtt véglegesen megoldódtak”. Az esélyekről megemlítette: „Ha tudása legjavát képes nyújtani, akkor Spanyolország vagy Németország csapata nyer. Ám a favoritok nyolcvan-kilencven százalékos teljesítménye esetén Anglia, Franciaország, Olaszország, Dánia, Portugália és Hollandia veszélyes ellenfél lehet.”
Gazdaságilag nem jó befektetés a labdarúgó-Eb megrendezése egy dániai székhelyű globális pénzintézet elemzése szerint. Az analízisből kitetszik: a nyári olimpia vagy éppen a futball-világ- és Európa-bajnokságok gazdasági eredményeit eltúlozzák a politikusok és a helyi vezetők, hogy igazolják a kandidálás jogosságát. Eközben több, a rendezvényhez kapcsolódó költséges beruházás, mint az út- és vasúthálózat fejlesztése vagy a stadionépítés, hosszú távon sem térül meg pénzügyileg. A pénteken kezdődő Eb-re épített, illetve felújított nyolc létesítmény összköltsége 2,335 milliárd euró, ugyanakkor a jegybevétel a 150 milliót sem éri majd el, a meccsekre érkező szurkolók pedig a jegy árának megfelelő összeget költenek el a stadionokban, azaz kétmilliárdos deficit marad. Az Eb fejlesztési költségei Lengyelországban tizenhat-, Ukrajnában kilencmilliárd eurót tesznek ki. Ezek szintén nem térülnek meg – a két éve Dél-Afrikában tartott vb infrastrukturális beruházásra szánt 40 milliárd dollárjából csak a fele „jött vissza” –, bár abban az értelemben kétségkívül hasznosak, hogy megkönnyítik a közlekedést, kényelmesebbé, színvonalasabbá teszik a mindennapi életet.
Megérkezett Lengyelországba az ír labdarúgó-válogatott, amely a magyar csapat elleni barátságos mérkőzés (0-0) után még az éjjel repülőre szállt, és kedd hajnali fél háromkor landolt Gdanskban, negyed négykor pedig elfoglalta szálláshelyét a közeli Sopot hoteljeinek egyikében.