Bayern: közelebb Münchenhez

Mivel a Real Madrid egyáltalán nem volt királyi gárda a labdarúgó BL-elődöntő első félidejében, a semmi különöset nem mutató Bayern szerzett vezetést kedd este Münchenben: a szöglet után hozzá pattanó labdát Ribery küldte tíz méterről a hálóba (17. perc: 1-0).

Igaz, miként Mourinho szakvezető a meccs után meg is jegyezte: a gól alighanem les volt, mert a francia játékos lövésének pillanatában Gustavo Iker Casillas előtt helyezkedett.

Mindenesetre a vendégek az addig egyaránt láthatatlan Cristiano Ronaldo és Özil főszereplésével egyenlítettek: Benzema csúnyán „eltört” labdáját az előzőleg ziccert rontó portugál csatár az alapvonalról visszapaszszolta, és a német-török középpályás két méterről a kapuba segítette (53. perc: 1-1). A 89. percben Lahm átadását Gomez hasonló „távolságról” a helyére pattintotta (2-1), így egyelőre a Bayern van közelebb a müncheni döntőhöz.