Fehérvár:vereség a ráadásban

Az osztrák liga mostani évadában mindannyiszor győzött a Fehérvár az Olimpija Ljubljana otthonában, tehát a negyeddöntő második – első szlovéniai – mérkőzése előtt a magyar csapatnak minden oka megvolt a bizakodásra.

Ráadásul vasárnap, hazai jégen magabiztos sikert arattak Sofronék, így aztán végképp önbizalommal teli vághattak neki az összecsapásnak.

Az első harmad még gól nélkül zárult, ám a következő szakaszban már összeverődhettek a tenyerek, mivel öt perc elteltével Ryan a hálóba továbbította a kapu előterébe belőtt pakkot. Ekkor azonban még korai volt az öröm, mert a gólbíró jelezte, video-visszajátszást kér. A kamera viszont meggyőzött mindenkit: a gól érvényes (1:0 „ide”). Csakhogy a folytatásban a házigazdák egyenlítettek (1:1), s mivel a következő húsz percben nem esett gól, húszperces ráadás került a menübe. Ebben a Ljubljana eredményes volt (2:1), így egyenlített a párharcban, melynek harmadik meccsét holnap rendezik Fehérváron.