Közte húsz

Komolytalan edzőmérkőzés lett a magyar–török találkozóból Eindhovenben, a vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján: Kemény Dénes csapata 22:2-re intézte el a „vetélytársat”.

Az első negyed után már 6:0-ra vezettek Kásásék, aztán „alábbhagyott” a lendület, mert a második nyolc percben öt- (6:1), a harmadikban pedig csak négygólnyi (4:0) különbség alakult ki a felek között... Az utolsó labdára úszást követően ismét 6:1-es szakaszt produkált a már a meccs előtt biztos csoportelső, így további fellépés nélkül elődöntős a magyar együttes.

Az elkövetkező napok az ellenfélre való várakozás jegyében telnek majd: a társaság legközelebb pénteken száll medencébe. A tét akkor már a döntőbe jutás lesz.

A csoport: Magyarország–Törökország 22:2.

B csoport: Horvátország–Spanyolország 11:10, Montenegró–Szerbia 11:7.