Federer: svájci ezredes

Roger Federer az ausztrál nyílt bajnokságon játssza profi pályafutása ezredik mérkőzését.

Ez azután vált biztossá, hogy a klasszis 7:6, 7:5, 6:3-ra felülmúlta a horvát Ivo Karlovicot a 25 millió dollár összdíjazású kemény pályás torna harmadik fordulójában. A svájci játékos a Dolgopolovot ötszettes meccsen búcsúztató ausztrál Bernard Tomic ellen mérkőzik a jubileumi találkozón. Federer karrierje során 999 meccsen lépett pályára, s 813-szor nyert...

A spanyol Rafael Nadal még a svájcinál is kevésbé izzadt meg: 6:2, 6:4, 6:2-re verte a szlovák Lukas Lackót.

A nőknél az első helyen kiemelt Caroline Wozniacki, a harmadikként rangsorolt Viktorija Azarenka, a nyolcadik Agnieszka Radwanska és a tizenegyedik Kim Clijsters is könnyedén győzött.

Az ötödik helyen kiemelt Li Na még annyi időt sem töltött a pályán, mint riválisai: 3-0-ra vezetett a nyitójátszmában, amikor Anabel Medina-Garrigues (képünkön) sérülés miatt feladta a mérkőzést. Az ázsiai játékosnak a negyedik fordulóban már biztosan nehezebb dolga lesz: a vasárnapi meccsen Clijstersszel mérkőzik...

FOTÓ: REUTERS/MARK BLINCH