Eljátszott győzelem
A magyar–orosz meccsre négy-ötezer honfitársunk érkezett az újvidéki csarnokba, vagyis az arénát megtöltő szurkolóknak több mint a fele magyar volt. Az első negyedórában érvényesült is a „hazai pálya” előnye, hiszen Iváncsik Gergő négy kísérletből négy gólt ért el, s még akkor is a hálóba lőtt, amikor kettős létszámhátrányba került a magyar együttes. A balszélső vezérletével hét perc múltán 5:1-es, tizenöt perc elteltével 11:7-es előnyt szereztek hazánk fiai, s a huszadik percben már öt gólra nőtt a differencia (14:9).
Nem sokkal később kapust cseréltek az oroszok, mert Gramsnak nem volt randevúja a labdával, és ha véletlenül találkozott azzal, akkor is inkább „bevédett”, mint védett. A váltás használt a vetélytársnak, mert – bár Iváncsik tartotta a száz százalékot hat próbálkozásból hat góllal – három perccel a szünet előtt 17:16-ra jött fel a „Medvegyi Művek”. (Az orosz válogatott játékosainak döntő többsége a Csehov Medvegyi kézilabdázója.) Sőt a szünet előtti utolsó másodpercben Rasztvorcev egyenlített, így a második szakaszban 19:19-re kellett lapot kérni...
A magyar csapat kapott hármat. Mármint három gólt szinte pillanatok alatt, de azt már nem Fazekas, hanem a helyére beküldött Mikler szedte be (19:22). Igaz, aztán „fordított” triplát látott a publikum (22:22), ám azt megint orosz hármas követte, méghozzá úgy, hogy Mocsai Tamás hetest rontott, majd Csipurin akkor dobott gólt, amikor Selmenkót két percre kiállították (22:25).
Zaklatott játék folyt sok hibával meg újabb fordulattal: a negyvenhetedik percben 26:26-ra alakult az állás, majd a második félidőben először szerzett vezetést a magyar együttes (27:26). Az oroszok szétesni látszottak, hiszen Csernoivanov ziccerből a lelátóra emelte volna a labdát, ha nincs a háló mögötti háló. A magyar drukkerek 30:27-nél már azt hitték, megnyugodhatnak, de csak nem szűnt az idegesség, mert az ellenfél egyenlített. Ám két és fél perccel a vége előtt Rasztvorcevet, amikor pedig már csak másfél perc volt hátra, Koksarovot kiállították. A kettő között azonban Ivanov ért el gólt, de Császár hetesből egalizált (31:31), majd csupán tíz másodperc maradt, amikor a magyar csapat az utolsó támadást kezdhette. Nem fejezte be, illetve belemenéssel zárta.
Inkább „elvesztett”, mint „megnyert” döntetlen volt...
Eredmények. C csoport: Magyarország–Oroszország 31:31, Spanyolország–Franciaország 29:26. D csoport: Norvégia–Szlovénia 28:27, Horvátország–Izland 31:29.