3+1 együttes

Négy aranyérmet szerzett a magyar válogatott a szczecini rövid pályás Európa-bajnokságon.

Cseh László a 200 és a 400 méteres vegyes úszásban szerzett aranyérme után – príma hajrájának köszönhetően – 200 m pillangón is első lett. Az úszó elégedetten nyilatkozott a szombati siker után: „Kimondhatom, ez egy nagyon nagy úszás volt. Eszméletlenül jól éreztem magam a vízben, tökéletesen kijött minden, az utolsó ötven is úgy sikerült, ahogyan gyakoroltuk.” Formáját látva nem meglepő: vasárnap negyedik medálját is megszerezte, harmadik helyen érkezett a célba a 200 m gyors döntőjében. Cseh mesterhármasát követően vasárnap Gyurta Dániel nyert aranyat a vetélkedőn: a világbajnok klasszis fölöttébb magabiztosan előzte meg riválisait. A huszonkét éves versenyző úgynevezett „textilvilágcsúcsot” úszott: a 2:02.37 perces idő a legjobb, amelyet a régen és az aktuálisan használt „ruhában”, azaz nem szuper dresszben teljesítettek.

Két medált vehetett át a hét végén Jakabos Zsuzsanna: második helyen zárt 100 m vegyesen, s új országos csúccsal harmadik helyen végzett 400 m vegyesen. Ugyancsak bronzérmes lett Takács Péter 100 m gyorson, miként Verrasztó Evelyn is 200 m gyorson.

A magyar küldöttség négy arany-, három ezüst- és öt bronzmedállal az éremtáblázat hatodik helyén végzett.

Gyurta: útban a cél felé