Videoton: kezdet és vég

Módfelett fordulatos első félidő volt szerda este Fehérváron, ahol a Videoton háromszor szerzett vezetést, a Sturm pedig kétszer egyenlített.

Az első középpályás beindulás nyomán Gosztonyi passzát Elek lőtte a bal sarokba, de rögtön ezután Hölzl a léc alá küldte annak a Wolfnak a labdáját, akit a macedón asszisztens lesen látott. Sztavrev játékvezető azonban felülbírálta segítőjét, és kétségkívül igaz volt... Horváth hosszú indításából Sándor, a másik középen kilépő fedezet juttatta ismét előnyhöz a magyar csapatot, ám Feldhofer újra egalizált: fejesét mentette ugyan Tujvel, de a kapusról kipattanó labdát az osztrák középhátvéd bevágta (2-2). A szünet előtti utolsó pillanatokban a fehérvári centerhalf, Lipták következett, aki Brachi szabadrúgását továbbította a hálóba (3-2). És eshetett volna több gól is, ha a mérkőzés bírája (még 0-0-nál) 11-est ítél az eleső, majd kezező Pürcher megmozdulásáért...

Amásodik félidőbenmár két ellenféllel küzdött a Videoton: a Sturmmal és a fáradtsággal. Hiába volt a bajnoki szünet... Így a fehérvári együttes a lehető legkorábban elbúcsúzott Európától: ez volt a kezdet és a vég.

VIDEOTON - STURM GRAZ 3-2 (3-2)

BL-selejtező, Székesfehérvár, 8000 néző. Jv.: Sztavrev (macedón).

Videoton: Tujvel – Brachi, Lipták, Horváth, Hector Sanchez – Nagy, Mitrovics, Sándor (Nikolics, 76.), Elek (Polonkai, 66.), Gosztonyi (Walter, 79.) – André Alves.

Sturm Graz: Gratzei – Standfest, Feldhofer, Burgstaller, Pürcher (Pophadze, 46.) – Wolf (Ehrenreich, 83.), Weber, Koch, Hölzl – Muratovics, Szabics (Kienast, 46).

Gól: Elek (27.), Hölzl (28.), Sándor (32.), Feldhofer (39), Lipták (45.).