Mínusz hat

Szinte végig egálközeli Eb-pótselejtezőt vívott a házigazda német női kosárlabda-válogatott a magyar nemzeti együttessel: az első negyedben Székely Norbert kiválasztottjai jutottak minimális előnyhöz (16:15), aztán a vendéglátók következtek (16:14), a harmadik tíz perc pedig a lehető „legegyenlőbben” alakult (16:16).

Aztán öt perccel a befejezés előtt némileg elhúzott a vendéglátó garnitúra (53:48), majd tizenegy pontosra is hízott a hátrány. A vége „csak” 59:53 lett (legjobb dobók: Breitrenier, Austmann 12–12, Bär 11, illetve Fegyverneky 16, Vajda, Horti 11–11), ám a magyar válogatottnak így is komoly energiákat kell mozgósítania azért, hogy szerdán, a soproni visszavágón „felülírja” az oberhauseni eredményt.

Mint köztudomású: a párharc győztese rögvest utazhat is tovább a szombaton kezdődő, lengyelországi Eb-re.