Hírek

Sokkolták a szurkolókat a futball Bajnokok Ligája-döntőjére szóló jegyek árai: a legolcsóbb kategóriába sorolt belépők 175 euróba (hozzávetőleg 47 ezer forint) kerülnek. (London)

Hivatalosan július 3-án adják át a német futballbajnokságban szereplő Mainz új stadionját, a 45 millió euróból elkészült Coface Arénát. (Mainz)

Negyeddöntők a 2,05 millió dollár összdíjazású kemény pályás női tenisztornán: Jankovics (szerb, 6. kiemelt)–Stosur (ausztrál, 4.) 6:3, 5:7, 7:6; Wozniacki (dán, 1.)–Peer (izraeli, 9.) 6:2, 6:4; Kuznyecova (orosz, 16.)–Radwanska (lengyel, 8.) 7:6, 6:3; Pennetta (olasz, 11.)–Klejbanova (orosz, 15.) 6:2, 6:0. (Dubai)

Megkezdte a rehabilitációt Robert Kubica, a Forma-1-es Renault lengyel pilótája; a versenyzőt háromszor műtötték meg olaszországi ralibalesete óta. (Pietra Ligure)

Világrekord a női félmaratoni viadalon: a kenyai Mary Keitany 1:05:50 óra alatt teljesítette a távot. (Raszel-Haima)

Kikapott a listavezető az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban: Chicago Bulls–San Antonio Spurs 109:99. (Chicago)

Amerikai győzelem férfi óriás-műlesiklásban az alpesisí-világbajnokságon: az olimpiai bajnok Ted Ligety (képünkön) nyerte a versenyt. (Garmisch-Partenkirchen)