Norvég mintajáték
A svédek a szombati elődöntőben a románokat intézték el két góllal, s noha történetük legnagyobb sikerét már ezzel elérték, duzzadó önbizalommal készülhettek a dánokat kiütő norvégokkal vívandó fináléra, tekintettel arra, hogy a középdöntőben – igaz, sok szóbeszédre okot adó kétszer félórában – egyszer már lemosták a topfavoritot.
Aztán Norvégia szépen bekezdett, és alighogy elkezdődött a meccs, az lett az ember érzése: a Hammerseng vezérelte klassziscsapat ezúttal simán veri a szomszédot, akárcsak összes többi vetélytársát. Ehhez képest a folytatásban a mind hatékonyabban védekező svédek elöl is felnőttek a feladathoz, és a 18. percben átvették a vezetést (5:4). Sőt: a nyitó játékrész későbbi szakaszában háromgólosra növelték előnyüket, de mivel az ellenfélre az összeroppanás kevéssé jellemző, a 11:10-nél kezdődött második félidő nem akármilyen izgalmakat ígért.
Ám csalatkoznunk kellett. A térfélcserét követően a norvégok előbb egyenlítettek (13:13), majd „felmosták a padlót” az idő múlásával egyenes arányban elfáradó és lelombozódó ellenfelükkel. Hat gólt lőttek a sorozatban, s a hátralévő idő már csak a formalitás jegyében telt. A vége 25:20, és földöntúli norvég örömünnep lett. Még szép: az aranyérmes alakulat játékosainak egy része immár negyedik Európa-bajnoki győzelmét élhette át.
Mi már csak tudjuk: irigylésre méltó társaság.
Eredmények. Elődöntő: Norvégia–Dánia 29:19, Svédország–Románia 25:23. Az 5. helyért: Franciaország–Montenegró 23:19. A 3. helyért: Románia–Dánia 16:15. Döntő: Norvégia–Svédország 25:20.
A magyar női kézilabda-válogatott a lehetséges legveszélyesebb riválist, a német csapatot kapta ellenfélül a jövő évi, brazíliai olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének vasárnapi sorsolásán. A párharc első meccsét június 4-én vagy 5-én idegenben, a visszavágót egy héttel később hazai pályán vívja a magyar együttes. A párharc győztese vehet részt a december 3. és 18. között rendezendő vb-n. A selejtező további párosítása: Izland–Ukrajna, Franciaország–Szlovénia, Lengyelország–Dánia, Csehország–Montenegró, Spanyolország–Macedónia, Hollandia–Törökország, Horvátország–Szerbia.