Platini futtából
Az esetleges magyarországi Eb-rendezéssel kapcsolatban Platini enyhén szólva is visszafogott volt kora délutáni, Csányi Sándor MLSZ-elnökkel közösen tartott tájékoztatóján. „Ebben a tekintetben önöknek nincs sikersztorijuk – emlékeztetett a korábbi három, eredménytelen pályázatra –, ahogyan egyelőre megfelelő stadionjuk sincs, márpedig az Európa-bajnokságra jó néhányat fel kellene építeni.” A vb 2018-as, illetve 2022-es helyszínéről azt mondta: „Nem örülök a FIFA döntésének, de megértem azt. Mind Oroszország, mind Katar legfőbb érve az volt, hogy Kelet-Európában, valamint az arab világban soha nem tartottak labdarúgó-világbajnokságot. A végrehajtó bizottság tagjai ezt akceptálták – miként az UEFA is Lengyelország és Ukrajna mellett döntött a 2012-es Eb vendéglátói jogának odaítélésekor –, s kétségkívül mellettük szól, hogy Dél-Afrikával szemben ugyancsak támadtak ellenérzések, ám a rendezés méltó volt az eseményhez.”
A rövid értekezleten Platini beszélt még arról, hogy a legnagyobb veszélyt a futballra mindenekelőtt a fogadási csalások, továbbá a lelátókon tapasztalható erőszakos és raszszistamegnyilvánulások jelentik. Az utóbbi kettőt társadalmi eredetű gondnak nevezte, az előbbiről pedig azt mondta: „Ez a labdarúgás saját problémája.” A korrupciós botrányok kapcsán röviden és optimistán megemlítette, hogy „nem szabad általánosítani, a labdarúgás különböző szervezeteiben korántsem csak megvesztegethető emberek vannak”, a vi deo bíró bevezetésének ötletéről pedig határozottan leszögezte: semmilyen formában nem támogatja az elektronika alkalmazását, mert az szembemenne a futball emberi lényegével.
Majd Pajor-Gyulai László, az MLSZ sajtófőnöke az órájára mutatott, és lefújta a találkozót, amely annyi ideig tartott, mint a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.
Magától értetődően: kevesebb izgalommal.
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség nem korrupt szervezet –jelentette ki Joseph Blatter, a FIFA elnöke azután, hogy a múlt heti szavazáson Oroszország kapta a 2018-as, Katar pedig a 2022-es világbajnokság rendezési jogát. A sportvezető szerint az angolok közül jó néhányan „rossz vesztesként” viselkednek a döntés után. „Ez meglepett, hiszen a szigetország a fair play szülőhazája, és a végeredmény tiszta körülmények között alakult ki.”