Hírek

Sima hazai győzelem a női kosárlabda-bajnokság rangadóján: Sopron–Pécs 82:65. Meglepő döntetlen a vízilabda-bajnokságban: Szolnok–Eger 7:7.

Olasz labdarúgó-bajnoki eredmények (14. forduló): Lazio–Catania 1-1, Udinese–Napoli 3-1, Internazionale–Parma 5-2, Juventus–Fiorentina 1-1, Sampdoria–Milan 1-1. (Róma) Tragédia a motorosok Sportsbike-viadalán: néhány másodperccel az után, hogy győztesen haladt át a célvonalon, halálra gázolták a svájci Pascal Grosjeant. A 39 éves versenyző a célba érést követően lelassított ünnepelni, de a 3. helyen érkező Tony Jordan 200 km/órás sebességgel elütötte őt. A balesetet követően Jordan is kórházba került, és kritikus állapotban van. (Dubai)

Alelnökké választották a Magyar Paralimpiai Bizottság közgyűlésén Deutsch Tamás korábbi ifjúsági és sportminisztert.

Hatvanhét éves korában elhunyt Pavel Lednyev, akit Balczó András mellett az öttusa történetének legeredményesebb versenyzőjeként tartanak számon. Lednyev – szovjet színekben – négy olimpián indult, s ezeken két arany-, két ezüst-, valamint három bronzérmet szerzett. (Moszkva)