Jövőre, veled, hol?

Talmácsi Gábor a 10. helyet szerezte meg a Moto2 géposztályban, a gyorsasági világbajnokság idényzáró Valenciai Nagydíján, így az összetett pontversenyben megőrizte hatodik helyét.

A 125 köbcentisek között 2007-ben világbajnok magyar – aki a következő szezonra változatlanul csapatot keres – a tizenkettedik pozícióból rajtolhatott, s bár a verseny során előrébb araszolt, a jó szereplésre nem volt esélye. A futamot a cseh Karel Abraham nyerte. „Sok minden összejött ebben az évben, de úgy gondolom, hogy hatodiknak lenni ebben a kategóriában semmiképpen sem lebecsülendő. A tárgyalások továbbra is folynak arról, hogy 2011-ben hol folytatom. Meglátjuk, mit hoz a jövő” – nyilatkozta a célba érést követően.

A király kategóriában a világbajnoki címet már korábban megszerző spanyol Jorge Lorenzo diadalmaskodott, míg a „legkisebbek” között a brit Bradley Smith nyert.

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (spanyol), 2. Stoner (ausztrál), 3. Rossi (olasz). A vb végeredménye: 1. Lorenzo 383 pont, 2. Pedrosa (spanyol) 3. Rossi 233.

Moto2: 1. Karel Abraham (cseh), 2. Iannone (olasz), 3. Simon (spanyol), ...10. Talmácsi Gábor. A vb végeredménye: 1. Toni Elias (spanyol) 271, 2. Simon 201, 3. Iannone 199, ...6. Talmácsi Gábor 109.

125 kcm: 1. Bradley Smith (brit), 2. Espargaro (spanyol), 3. Terol (spanyol), ...17. Sebestyén Péter. A vb végeredménye: 1. Marc Marquez (spanyol), 310, 2. Terol 296, 3. Espargaro 281.