Fehérvári bukta

Az NB I 12. fordulójában az eddig fölényesen vezető Videoton hazai pályán váratlan vereséget szenvedett a Honvédtól. A címvédő Debrecen 3-1-re verte a vendég Kaposvárt, és ezzel feljött a negyedik helyre. A hétvége egyik nyertese a Zalaegerszeg, amely fordulatos mérkőzésen győzött a Hungária körúton. A ZTE már 3-0-ra vezetett, a hazaiak innen egyenlítettek, ám Panikvar 89. percben szerzett góljával a vendégek mégis elvitték a három pontot. A Ferencváros 1-0-ra győzött a szerény képességű Szolnok ellen: a nyögvenyelős sikernek köszönhetően a zöldfehérek pillanatnyilag harmadikok. Az egyes „szakértők” által túlértékelt Újpest újabb kínos zakón van túl, ezúttal aMegyeri úton kapott ki a Pakstól, és mindössze a tizedik a táblázaton.

VASAS–HALADÁS 2-1 (1-1)

Illovszky Rudolf stadion, 500 néző. Jv.: Fábián. Gól: Sipos (24.), Pancsava (27.), Németh (91.).

SIÓFOK–PÁPA 0-1 (0-0)

Siófok, 1000 néző. Jv.: Veizer. Gól: Marics (52.).

GYŐR–KECSKEMÉT 2-1 (2-1)

Győr, 2500 néző. Jv.: Andó-Szabó.

Gól: Pilibaitis (18., 11-esből), Bouguerra (38.), Némedi (45., 11-esből). FTC–SZOLNOK 1-0 (0-0) Albert Flórián stadion, 4000 néző. Jv.: Berger. Gól: Rodenbücher (62.). MTK–ZTE 3-4 (0-3) Hidegkuti Nándor stadion, 600 néző. Jv.: Szilasi. Gól: Balázs (11.), Simon (34.), Rajcomar (43., 11-esből), Könyves (53.), Ladányi (64.), Eppel (84.)., Panikvar (89.).

ÚJPEST–PAKS 2-3 (1-2)

Szusza Ferenc stadion, 4000 néző. Jv.: Alvaro Garcia Miquel. Gól: Éger (16.), Böde (32.), Tisza (44.), Böőr (49.), Bartha (60.).

Pénteken játszották: Videoton–Honvéd 0-2, Debrecen–Kaposvár 3-1.