MU: háromszor egy

Annak ellenére magabiztosan őrzi első helyét a Chelsea a Premier Ligában, hogy a londoni garnitúra csak gól nélküli döntetlent játszott az Aston Villa vendégeként a bajnokság nyolcadik fordulójában. Botlott a Manchester United is, amely sorozatban harmadszor játszott döntetlent.

Pedig úgy tetszett, hogy Sir Alex Ferguson garnitúrája könnyed győzelemmel tudja le a West Bromwich elleni találkozót: Naniék huszonöt perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. Ám a vendégek a második játékrész elején egyenlítettek, így ponttal távoztak az Old Traffordról.

Az Arsenal a Birmingham ellen nyert hazai környezetben 2-1-re. Zsigics vezetést szerzett ugyan a vendégeknek, ám a londoni együttes – Nasri és Simak révén – fordítani tudott. A Manchester City 3-2-re verte a Blackpool együttesét, és a második helyre lépett előre a tabellán. Tovább tart a Liverpool vesszőfutása: a kieső helyen tanyázó garnitúra ezúttal a városi derbin maradt alul 2-0-ra az Evertonnal szemben.

Az élcsoport: 1. Chelsea 19 pont, 2. Manchester City 1 7, 3. Arsenal 14 (18-10), 4. Manchester United 14 (18-11).