Talmácsi: körözött még

Csupán a 21. helyen végzett a a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíjának Moto2-es géposztályában Talmácsi Gábor, aki a legutóbbi, Aragón Nagydíjon harmadikként ért célba. A vb pontversenyében 95 pontjával a hatodik helyen álló magyar versenyző a győztes spanyol Toni Elias mögött csaknem 41 másodperces hátránnyal érkezett célba.

„Azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy el vagyok kicsit kenődve – fogalmazott a célba érkezést követően Talmácsi. – Bármit csináltunk, nem működött jól a motorom, és arra a kérdésre, hogy mi okozhatta ezt, egyelőre nem tudok válaszolni.

Az elit kategóriában a MotoGP-ben az ausztrál Casey Stoner, míg a 125 kcm-es géposztály viadalán a spanyolMarc Marquez diadalmaskodott.

MotoGP: 1. Casey Stoner (ausztrál), 2. Dovizioso (olasz), 3. Rossi (olasz). Az összetettben: 1. Jorge Lorenzo (spanyol) 297 pont, 2. Pedrosa (spanyol) 228, 3. Stoner 180. Moto2: 1. Toni Elias (spanyol), 2. Simon (spanyol), 3. Abraham (cseh), ...21. Talmácsi Gábor. Az összetettben: 1. Elias 249, 2. Simon 168, 3. Iannone (olasz) 147, ...6. Talmácsi Gábor 95.

125 kcm: 1. Marc Marquez (spanyol), 2. Terol (spanyol), 3. Smith (brit). Az összetettben: 1. Terol 228, 2. Marquez 222, 3. Espargaro (spanyol) 215.