Az 5-22-es csapdája

Előre lehetett tudni, hogy a londoni meccs után egyetlen milliméterrel sem leszünk beljebb, hiszen – hiába új a szövetségi kapitány – a szegényes merítési lehetőség nem változott, s egy barátságos találkozó amúgy sem ad támpontot a tétmérkőzésekre.

Ráadásul a Wembleyben nyűgös és apatikus, a szokásosnál jóval kimértebb tempóban játszó angol válogatott fogadta a magyar együttest, amely addig partnere volt a brit csapatnak, amíg annak egy játékosa hirtelen meg nem rázta magát, és két klasszis megmozdulással el nem döntötte a bágyadt vetélytársak sokáig gól nélküli döntetlent ígérő unalmas találkozóját (2-1). Gerrard húszméteres lövése és remekbe szabott szólója nyomán összesen három angol gól esett az albioni szentélyben – miután Jagielka honfitársainknak szerzett vezetést –, a számunkra oly gyönyörű emlékű stadionban csak a hat magyar gól hiányzott, de nagyon...

Gerrard második gólja

De hol van már ’53? Vagy ’62, amikor a magyar válogatott mindmáig utoljára legyőzte az angolt? A jelenkor realitása, hogy a nemzeti együttes a legutóbbi tíz mérkőzése közül a nyolcadikat vesztette el (egyegy döntetlen és győzelem mellett). E mérkőzések összesített gólkülönbsége 5-22...

„Semmi változás” – írta a Daily Mirror az angol csapatról, de ugyanezt a magyarról is jelenthette volna. A lap epésen emlegette Fabio Capello évi hatmillió fontos fizetését, és –mint minden brit újság – úgy vélekedett, hogy Gerrard megmentette a brit együttes olasz szakvezetőjét. Igaz, a Mirror hangsúlyosan hozzátette: „Pillanatnyilag.”

Egyéb médiumok arról értekeznek, hogy Capello bevetett ugyan néhány újoncot, de nem jött el az angol labdarúgás hajnala. Már csak azért sem – jegyezte meg a The Independent –, mert a 2-1-et annak tudatában kell értékelni, hogy Magyarország a hatvankettedik helyet foglalja el a világranglistán, Benin mögött.

Az angoloknak súlyos csalódást okozott Lampard, Rooney meg mások játéka – Glen Johnsoné, Walcotté és persze Gerrardé nem –, mi viszont már hozzászoktunk a szürke produkciókhoz, ennélfogva egyáltalán nem lepődtünkmeg, hogy Egervári Sándor premierje alkalmával sem akadt kiemelkedő teljesítmény a csapatban. A számszerű eredmény elfogadható – pláne az amszterdami 1-6 után –, de a jövőre nézve London nem mondott semmit. És azt is csak halkan tette.

További barátságos mérkőzéseken: Egyesült Államok–Brazília 0-2, Elefántcsontpart–Olaszország 1-0, Oroszország–Bulgária 1-0, Dél-Korea–Nigéria 2-1, Litvánia–Fehéroroszország 0-2, Finnország-Belgium 1-0, Moldova–Grúzia 0-0, Svédország–Skócia 3-0, Ukrajna–Hollandia 1-1, Csehország–Lettország 4-1, Törökország–Románia 2-0, Ausztria–Svájc 0-1, Dánia–Németország 2-2, Lengyelország–Kamerun 0-3, Szerbia–Görögország 0-1, Szlovákia–Horvátország 1-1, Szlovénia–Ausztrália 2-0, Írország–Argentína 0-1, Dél-Afrika–Ghána 1-0, Norvégia–Franciaország 2-1, Mexikó–Spanyolország 1-1.

Anglia–Magyarország 2-1 (0-0)

BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS, LONDON, 72 000 NÉZŐ.

JV.: LANNOY (FRANCIA).

Anglia: Hart – Glen Johnson, Jagielka, Terry (Dawson, 46.), Ashley Cole (Gibbs, 46.) – Lampard (Zamora, 46.), Barry, Gerrard (Wilshere, 83.) –Walcott (Ashley Young, 46.), Rooney (Milner, 67.), Adam Johnson.

Magyarország: Király – Szélesi, Lipták (Komlósi, 55.), Juhász, Van czák (Laczkó, 46.) – Dzsudzsák (Koman, 46.), Vadócz, Elek (Tóth B., 60.), Huszti (Hajnal, 46.) – Gera, Rudolf (Priskin, 83.).

Gól: Jagielka (62., öngól), Gerrard (69. és 73.).

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.