Hírek

Lékó Péter győzelemmel, de – holtversenyben – utolsóként fejezte be a nemzetközi sakktornát. A magyar nagymester szombaton remizett a vietnami Le Liem Quanggal, vasárnap pedig jobbnak bizonyult a német Arkadij Naiditschnál. A végeredmény: 1. Ruszlan Ponomarjov (ukrán) 6,5 pont, 2. Le 5,5, 3–4. Sahrijar Mamedzsarov (azeri), Vlagyimir Kramnyik (orosz) 5-5, 5–6. Naiditsch, Lékó 4-4. (Dortmund)

Nem jutott be a felkészülési torna döntőjébe az olimpiai bajnok magyar férfi vízilabdaválogatott, miután szombaton 11:9-re kikapott a német együttestől. Kemény Dénes csapata tegnap lapzárta után mérkőzött a 3. helyért. (Siracusa)

Két ötödik helyezés a huszonhárom éven aluliak fehéroroszországi evezős-világbajnokságán: a Bártfai Péter, Vermes Péter könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes és a Tóth Evelyn, Sáska Beáta női kétpárevezős végzett e pozícióban. (Breszt)

Döntő az 1,115 millió euró összdíjazású férfi tenisztornán: Golubjov (kazah)–Melzer (osztrák, a verseny 3. kiemeltje) 6:3, 7:5. – Az 531 ezer dolláros viadal elődöntőjében: Fish (amerikai, 6.)–Roddick (amerikai, 1.) 7:6, 6:3; Isner (amerikai, 2.)–Anderson (dél-afrikai) 6:3, 6:7, 6:3. (Hamburg, Atlanta)

Legjobb magyarként Fejes Gábor a hatodik helyen végzett az országúti kerékpárosok közép-európai körversenyén; a győzelmet a szlovén Bostjan Rezman szerezte meg. A vasárnapi zárószakaszon, amelyen a mezőny 45 km-t teljesített Miskolcon, a cseh Jiri Bares végzett az élen.

Kajak-kenu országos bajnokság, egyben válogató (Szeged): női kajak 500 méteren Janics Natasa győzött Benedek Dalma és Kovács Katalin előtt, így e számban – miután az első kvalifikáló versenyen a most negyedik Kozák Danuta nyert – úgynevezett szétlövés dönti majd el, ki indulhat az augusztusi poznani vb-n. E táv legjobb párosai szintén pótfutamra kényszerülnek, ugyanis a Kovács, Janics duó ezúttal felülmúlta az első regattán győztes Kozák, Szabó Gabriella kettőst. A férfi kajakosok fél kilométeres küzdelmeiben Szalai Tamás újra legyőzte Vereckei Ákost, így a friss Eb-első sportoló már biztosan tagja a vb-küldöttségnek. Férfi kenu 1000 méteren Vajda Attila most jobbnak bizonyult Sarudi Pálnál, így a két versenyző ismét összecsap egymással.

Első forduló a labdarúgó Liga Kupában: Kaposvár–Újpest 1-1, Honvéd–Szolnok 1-2, MTK–Paks 4-2, Haladás–Pápa 2-1.