Aranyat váltottak

Aranyérmet nyert a Marosi Ádám, Kasza Róbert, Németh Róbert összeállítású csapat a debreceni Európa-bajnokság férfi váltóversenyében. A magyar trió a kezdeti visszafogottság után jól hajrázott az első számban, így megnyerte a vívást. A hármas a második helyen zárta a 3x100 méteres úszást, így megtartotta éllovas pozícióját. A lovaglásban némileg felzárkóztak honfitársainkra az üldözők, így a csehek, a litvánok, valamint az ukránok is. A magyarok az utolsó részfeladatot, a 3x2000 méteres, lövészetekkel megszakított futást is elsőként kezdhették, ám előnyük mindössze nyolc másodperc volt a második helyen álló csehekkel szemben. Kaszát, az első futót hamar megelőzte az egyéni győztes David Svoboda, ám a magyar versenyző kedvező helyzetben tartotta a csapatot. A másodikként rajtoló Marosi remek produkciót mutatott be: tizenöt másodperces hátrányból csinált harminc másodperces előnyt. Ennek nyomán Németh jelentős fórral vágott neki az utolsó etapnak: jól lőtt, így a verseny utolsó száz méterét a biztos győzelem tudatában, hátán a magyar zászlóval tette meg. Az aranyérmes magyar trió mögött a lengyel garnitúra szerezte meg a második, a litván hármas a harmadik helyet.

A magyar válogatott két arany- és egy ezüstéremmel –Németország mögött – a második helyen végzett a hajdúsági városban rendezett Európa-bajnokság éremtábláján.

Aranyos kép: Németh, Kasza, Marosi