Webber Monaco hercege

Mark Webber, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a Forma–1-es Monacói Nagydíjat, a világbajnoki sorozat hatodik versenyét, s ezzel a pontverseny élére került. Webber rajt-cél győzelmet aratott; csapattársa, a német Sebastian Vettel végzett a második, a lengyel Robert Kubica (Renault) pedig a harmadik helyen. Az ausztrál versenyző – aki egy hete Barcelonában is nyert – idei második, pályafutása negyedik futamgyőzelmét könyvelhette el.

A monacói GP-n közvetlenül a rajt után kiesett a címvédő, s eddig éllovas brit Jenson Button (McLaren), aki ezzel lecsúszott a negyedik helyre az összesítésben. A spanyol Fernando Alonso (Ferrari) szombati edzésbalesete nyomán a boxutcából rajtolt, ám pazar előzésekkel a hetedik helyen fejezte be a versenyt. A hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) a hatodik helyen zárt.

A következő futamot május 30-án Isztambulban rendezik.

Monacói Nagydíj: 1. Mark Webber (ausztrál, Red Bull), 2. Sebastian Vettel (német, Red Bull), 3. Robert Kubica (lengyel, Renault), 4. Felipe Massa (brazil, Ferrari), 5. Lewis Hamilton (brit, McLaren), 6. Michael Schumacher (német, Mercedes), 7. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari), 8. Nico Rosberg (német, Mercedes), 9. Adrian Sutil (német, Force India), 10. Vitantonio Liuzzi (olasz, Force India).

A pontversenyekben; pilóták: 1. Webber 78 pont, 2. Vettel 78, 3. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 73, 4. Jenson Button (brit, McLaren) 70, 5. Massa 61, 6. Kubica 59, 7. Hamilton 59, 8. Rosberg 54. Csapatok: 1. Red Bull 156, 2. Ferrari 134, 3. McLaren 129, 4. Mercedes 84, 5. Renault 65, 6. Force India 27, 7. Williams 8, 8. Toro Rosso 3.

Webber: járt a pezsgő