Hírek

Megkezdődött a sakkvilágbajnoki döntő: az első játszmát a világos bábukat vezető, bolgár Veszelin Topalov nyerte a címvédő indiai Viswanathan Anand ellen, míg a másnapi „visszavágón” az ázsiai nagymester győzött (Szófia)

Ötödikként zárt a férfi tornászok Európa-bajnokságán Hídvégi Vid, a szerenkénti döntők egyetlen magyar részvevője. (Birmingham)

Miskolc-rali: Aschenbrenner György nyerte az országos bajnokság második futamát ifj. Tóth János és Herczig Norbert előtt.

Története 53. skót bajnoki címét nyerte a címvédő Glasgow Rangers csapata, miután vasárnap 1-0-ra győzött a Hibernian otthonában. A Rangers három fordulóval a zárás előtt behozhatatlan előnyre tett szert üldözőjével, a Celtickel szemben. (Edinburgh)

Második mérkőzések a férfi kosárlabda-bajnokság az egyik fél harmadik győzelméig tartó negyeddöntőjében: Albacomp–Szolnok 93:92 (1:1 az állás), Kecskemét–Paks 83:71 (1:1), Sopron–ZTE 77:79 (0:2), Szombathely–Körmend 66:74 (0:2).

Győzött az Internazionale az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában. A milánóiak 3-1-re múlták felül az Atalanta együttesét. Városi riválisuk, a Milan ugyanilyen arányban szenvedett vereséget Palermóban. (Róma)

Eredmények a hazai másodosztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában; Kelet: Kazincbarcika–Cegléd 2-0, Baktalórántháza–Debrecen II 1-5, Szolnok–Békéscsaba 1-0, MTK II–BKV Előre 1-1, Bőcs–Mezőkövesd 0-0, Vác–Makó 2-1, REAC–Vecsés 0-3. Az élcsoport: 1. Szolnok 45 pont/22 mérkőzés, 2. Debrecen II 43/21, 3. Vác 42/22. Nyugat: Budaörs–Gyirmót 0-2, Ajka–Pécs 2-2, Tatabánya–Siófok 1-3, Hévíz–Videoton II 0-1, Kozármisleny–Barcs 1-0, ZTE II–Kaposvölgye 1-1, Győr II–Szigetszentmiklós 3-3.Az élcsoport: 1. Siófok 47/21, 2. Gyirmót 46/21, 3. Pécs 38/21.