Északi Amerika
A francia versenyző trénere bosszúsan nyilatkozott: „Botrány, hogy a bírók ilyen szélviharban nem szakították meg a viadalt." Mindenesetre az amerikaik még „légmozgásmentes" periódusban ugrottak, és nem szalasztották el a legfőbb vetélytársak botlása nyomán kínálkozó esélyt.
Nem csak az amerikaiak északi hatalomátvételéről marad emlékezetes a versenynap, hiszen Marit Björgen harmadik aranyérmét szerezte a vancouveri olimpián, így a kanadai verseny legeredményesebb részvevőjévé lépett elő. A skandináv sportoló ezúttal a 4x5 km-es sífutóváltóban első helyezett norvég staféta tagjaként ünnepelhetett győzelmet.
A 29 éves versenyző boldogan nyilatkozott az eredményhirdetés után: „Ha én vagyok az olimpia királynője, nos, akkor ez remek érzés.”
Sebestény Júlia negyedik olimpiáján a tizenhetedik helyen végzett a műkorcsolyázók versenyében, így egy helyet előrelépett torinói eredményéhez képest; a dél-koreai Kim Ju Na zárta az első helyen a viadalt.
Megszületett a játékok első fehérorosz aranyérme is, miután Alekszej Grisin győzött a férfi síakrobaták ugrószámában.
A női jégkorongtornát a házigazdák együttese nyerte, amely a döntőben 2:0-ra felülmúlta az Egyesült Államok válogatottját. A kanadai hokisok féktelen ünneplésbe kezdtek a jégen, minek nyomán a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vizsgálatott indított. Történt ugyanis, hogy a csapat tagjai sörrel, pezsgővel, valamint szivarral köszöntötték győzelmüket. Hab a tortán: a mindössze 18 éves Marie-Philip Poulin, aki a fi nálé mindkét találatát jegyezte, derekasan kivette a részét a spontán buliból, csakhogy Brit Columbia törvényei szerint ő még nem fogyaszthat alkoholt, így könnyen lehet, hogy a hatóságok hamarosan kopogtatnak az ajtaján... Nem csak az elszabadult parti miatt fájhat azonban a sportági vezetők feje.Jacques Rogge, a NOB elnöke kijelentette: a női jégkorongnak tovább kell fejlődnie, és ha az észak-amerikai együttesekhez hasonló játékerőt képviselő válogatottak nem bukkannak fel, akkor a szám kikerülhet az olimpiai műsorból.
A bűnügyi hírekben is szerepet kaptak az ötkarikás játékok a minap, miután a dél-koreai rendőrség letartóztatott egy férfit, aki bombatámadással fenyegette a szöuli ausztrál nagykövetséget, mert az óceániai országot képviselő bíró kizárta az eredetileg győztes délkoreai rövid pályás gyorskorcsolyaváltót.
EREDMÉNYEK
Curling. Férfi ak, elődöntő: Kanada–Svédország 6:3, Norvégia–Svájc 7:5.
Északi összetett. Egyéninagysánc: 1. Bill Demong (amerikai), 2. Johnny Spillane (amerikai), 3. Bernhard Gruber (osztrák).
Jégkorong. Nők, döntő: Kanada–Egyesült Államok 2:0; a harmadik helyért: Finnország–Svédország 3:2.
Műkorcsolya. Nők: 1. Kim Ju Na (dél-koreai), 2. Aszada Mao (japán), 3. Joannie Rochette (kanadai), ...17. Sebestyén Júlia.
Síakrobatika. Férfiak, ugrás: 1. Alekszej Grisin (fehérorosz), 2. Jeret Peterson (amerikai), 3. Liu Csungcsing (kínai).
Sífutás. Nők, 4x5 km-es váltó: 1. Norvégia, 2. Németország, 3. Finnország.
A hét végi program
SZOMBAT
Alpesi sí. Férfiak, műlesiklás: első (19) és második futam (22.45). Bob. Férfiak, négyes: harmadik (22) és negyedik futam (23.15).
Curling. Férfiak, a harmadik helyért: Svédország–Svájc (18). Nők, döntő: Kanada–Svédország (0).
Gyorskorcsolya. Férfiak, üldözéses csapat: döntő (22.55). Nők, üldözéses csapat: döntő (23.15).
Hódeszka. Férfiak, párhuzamos óriás-műlesiklás: selejtező (19.30), nyolcaddöntő (21.15), negyeddöntő (21.50), elődöntő (22.10), döntő (22.25).
Jégkorong. Férfiak, elődöntő: Kanada–Szlovákia (3.30).
Rövid pályás gyorskorcsolya. Férfiak, 500 m: negyeddöntő (3), elődöntő (3.45), döntő (4.15). Férfiak, 5000 m, váltó: döntő (4.50). Nők, 1000 m: negyeddöntő (3.15), elődöntő (3.50), döntő (4.25).
Sífutás. Nők: tömegrajtos 30 km (20.45).
VASÁRNAP
Curling. Férfiak, döntő: Kanada–Norvégia (0).
Jégkorong. Férfiak: a harmadik helyért (4), döntő (21.15).
Sífutás. Férfiak: tömegrajtos 50 km (18.30).