Cacau, puding
Mások már kevésbé visszafogottak; a német lapok közül például a Kicker azzal a főcímmel jelent meg, hogy „Jöhet a Barca!”, míg a Stuttgarter Zeitung Cacau csúcsteljesítményéről áradozik: „Négy gól a legjobb időben”. (Lehet tűnődni, vajon létezik-e periódus, amelyben négy „dugó” rosszkor jön.) Ám jellemző Grossra: a Brazíliában született, de egy németországi török közösség alkalmi csapatában felfedezett Cacau egyáltalán nem biztos benne, hogy kedd este is a kezdő tizenegy tagja lesz, noha – érthetően – úgy véli, a mesternégyes nem akármilyen ajánlólevél, sőt nemcsak keddre, hanem talán júniusra is. Merthogy a kalandos életű csatár szerepelt már a német válogatottban (négyszer), és kölni formája alapján nem tartja kizártnak, hogy meghívót kap Joachim Löw szövetségi kapitánytól Dél-Afrikába, a vb-re.
A német sajtó „luxusproblémának” nevezi a támadópáros kijelölésének gondját, vagyis azt, hogy az orosz Pogrebnyak mellett a román Marica vagy a brazil-német Cacau játszike elöl. Közben Josep Guardiolának, a Barca ifjú nagymesterének a védő-, a középpályásés a csatársor összeállítása is fejtörést okoz, mivel Abidal és Keita biztosan nem futballozhat, s kétséges, hogy Daniel Alves, Xavi, Yaya Touré, Ibrahimovic pályára léphet-e. Ezzel együtt Gross nyilván cserélne kollégájával, hiszen a Barcelona listavezető, míg a Stuttgart csupán a kilencedik helyen áll hazája bajnokságában, ráadásul a Primera Division és a Bundesliga között akad „némi” differencia. Öt-egyes diadal ide vagy oda, a német együttes nem galoppírozhatja el magát, elvégre valószínűsíthető: a párharc a VfB számára keserűbb lesz, mint a puding a stuttgarti Hafendörfer cukrászdában...
A szintén kedden kezdődő másik kettős találkozónak is van favoritja, mégpedig a francia listaelső Bordeaux, amely öt győzelemmel és egy döntetlennel zárta a Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseit, jóllehet a Maccabi Haifán kívül a Bayern München és a Juventus is a riválisa volt. Sőt, a roppant kiegyensúlyozott együttes öt meccsen még csak gólt sem kapott, s a Juve elleni „x” alkalmával is csupán egyet szedett be. Az Olimpiakosznak tehát fel van adva a lecke, s bár a görög garnitúrában argentin és brazil légiósok sorakoznak –akad svéd és olasz is –, ráadásul a Karaiszkakisz stadion az ellenfelek számára kiváltképp nem a nyugalom szigete, meglepő volna, ha a leggyöngébb csoportok egyikéből (Arsenal, Alkmaar, Standard Liege) továbbjutó athéni csapat bemasírozna a negyeddöntőbe.
Megesik olykor, hogy még Pireusz kikötőjéből sem lebilincselő a kilátás...
Bajnokok Ligája
nyolcaddöntő, első mérkőzések
Kedd
Stuttgart-Barcelona
Olimpiakosz-Bordeaux
Szerda
CSZKA Moszkva-Sevilla
Internazionale-Chelsea