Björndalen, Novikov: társbérlet

Történelmi diadalt hozott Norvégiának a vancouveri olimpia hatodik versenynapja: Tora Berger győzelme a női biatlonosok 15 km-es számában az ország századik aranyérme volt a téli ötkarikás játékokon. A női alpesi sízők szuperkombinációban a német Maria Riesch győzött. A legnagyobb esélyes Lindesy Vonn kiesett.

Bár még csak az első szakaszában jár a férfi jégkorongtorna, máris egymást érik a váratlan eredmények. Az orosz együttes, a torna favoritjainak egyike büntetőkkel kikapott a szlovák csapattól, és Ovecskinék következő ellenfele a cseh garnitúra lesz... Szenvedett a házigazdák válogatottja is: Kanada csak az úgynevezett szétlövésben múlta felül a svájci együttest. Ennél a hokisikernél minden bizonnyal nagyobb örömöt okozott a rendező országban, hogy Christine Nesbitt nyerte a női gyorskorcsolyázók 1000 m-es versenyét.

Nem sikerült győznie Ole EinarBjörndalennek, a norvégok klasszisának a férfi biatlonosok 20 km-es viadalán; az aranyérmet honfitársa, Emil Hegle Svendsen nyakába akasztották. Nem elég, hogy Björndalen kikapott, de még össze is kellett magát húznia az emelvény második fokán, mert a fehérorosz Szergej Novikov vele együtt állhatott fel oda. A két sílövő tizedmásodpercre azonos idővel zuhant a célba... Bronzérmet nem adtak ki. Tagscherer Imre arra amúgy sem pályázott volna: a 82. helyen zárt.

A férfi műkorcsolyázók versenyében nem tudta megvédeni címét Jevgenyij Pljuscsenko. A háromszoros világ- és hatszoros Európa-bajnok klasszist az amerikai Evan Lysacek múlta felül. A huszonnégyesztendős bajnok elfogódottan nyilatkozott az eredményhirdetés után: „Láttam, ahogy az amerikai zászló kúszik felfelé, és nem tudtam elhinni, hogy ez velem történik. Egyszerűen nem voltam felkészülve erre...” A jelek szerint Pljus csen ko sem, ugyanis az orosz versenyző a pontozókat ostorozta veresége miatt. Véleménye szerint négyfordulatos ugrását nem kezelték értékén.

A korántsem „téli nagyhatalomként” ismert Ausztrália már második érmét szerezte a játékokon. Mi több, Torah Bright aranyéremmel gazdagította az ország medálkollekcióját, miután megnyerte a női hódeszkások félcsőversenyét.

Szomorú, de véget ért az olimpia Petra Majdic számára. Amint az köztudott, a szlovén sífutó úgy szerzett bronzérmet női sprintben, hogy a bemelegítéskor az árokba zuhant, ám kínzó fájdalmai ellenére elindult a versenyen. A célba érkezést követően többször elájult, majd az eredményhirdetés után helikopterrel szállították kórházba, ahol kiderült: négy bordája eltört, valamint a mellhártyája is beszakadt.

EREDMÉNYEK Alpesi sí. Nők, szuperkombináció: 1. Maria Riesch (német), 2. Julia Mancuso (amerikai), 3. Anja Pärson (svéd), ...27. Berecz Anna. Biatlon. Férfiak, 20 km: 1. Emil Hegle Svendsen (norvég), 2. Ole Einar Björndalen (norvég) és Szergej Novikov (fehérorosz), ...82. Tagscherer Imre. Nők, 15 km: 1. Tora Berger (norvég), 2. Jelena Hrusztaljeva (kazah), 3. Darija Domracseva (fehérorosz).

Curling. Férfiak, selejtező: Dánia–Egyesült Államok 7:6, Norvégia–Németország 7:4, Kanada–Svédország 7:3, Svájc–Nagy-Britannia 4:3; Svédország–Kína 6:5, Kanada–Franciaország 12:5, Norvégia–Svájc 7:4, Nagy-Britannia–Dánia 9:6. Nők, selejtező: Kanada–Németország 6:5, Dánia–Egyesült Államok 7:6, Kína–Japán 9:5, Nagy-Britannia–Oroszország 10:3.

Gyorskorcsolya. Nők, 1000 m: 1. Christine Nesbitt (kanadai), 2. Annette Gerritsen (holland), 3. Laurine van Riessen (holland).

Hódeszka. Nők, félcső: 1. Torah Bright (ausztrál), 2. Hannah Teter (amerikai), 3. Kelly Clark (amerikai).

Jégkorong. Férfiak, A csoport: Kanada–Svájc 3:2 (büntetőkkel), Egyesült Államok–Norvégia 6:1. B csoport: Szlovákia–Oroszország 2:1 (büntetőkkel).

Nők, B csoport: Oroszország–Kína 2:1, Egyesült Államok–Finnország 6:0.

Műkorcsolya. Férfi: 1. Evan Lysacek (amerikai), 2. Jevgenyij Pljuscsenko (orosz), 3. Takahasi Dajszuke (japán).

A hét végi program

SZOMBAT Alpesi sí. Nők: szuper-óriásműlesiklás (19).

Curling. Nők, selejtező: Nagy-Britannia–Japán, Svédország–Kína, Svájc–Oroszország, Dánia–Kanada (mind 4). Férfiak, selejtező: Norvégia–Dánia, Franciaország–Németország, Svédország–Egyesült Államok, Kína–Nagy-Britannia (mind 18).

Jégkorong.Férfiak, A csoport: Norvégia–Svájc (21). B csoport: Csehország–Lettország (1.30). C csoport: Finnország–Németország (6). Nők, az 5–8. helyért: Svájc–Kína (23.30).

Jégtánc: kötelező program (1.45). Síakrobatika. Nők, ugrás: selejtező (19).

Sífutás. Férfiak: 30 km-es üldözéses verseny (22.30).

Síugrás. Nagysánc: selejtező (19), első (20.30.) és második sorozat (21.30). Szkeleton.F érfiak: harmadik (3.20) és negyedik futam (4.30). Nők: harmadik (0.45) és negyedik futam (1.45).

VASÁRNAP Alpesi sí. Férfiak, óriás-műlesiklás: első (19) és második futam (22.45).

Bob. Férfiak, kettes: első (2), második (3.30), harmadik (22.30) és negyedik futam (23.45).

Curling. Férfiak, selejtező: Kanada–Nagy-Britannia, Svédország–Franciaország, Svájc–Kína (mind 4); Egyesült Államok–Nagy-Britannia, Dánia–Németország, Svájc–Kanada, Norvégia–Svédország (23). Nők, selejtező: Németország–Dánia, Nagy-Britannia–Svájc, Kanada–Egyesült Államok, Oroszország–Japán (18).

Gyorskorcsolya.Férfiak: 1500 m (1.15). Jégkorong.Férfiak, B csoport: Lettország–Szlovákia (1.30), Oroszország–Csehország (21).

C csoport: Németország–Fehéroroszország (6). Nők, az 5–8. helyért: Oroszország–Szlovákia (4). Rövid pályás gyorskorcsolya. Férfiak, 1000 m: negyeddöntő (3.30), elődöntő (4.30), döntő (5). Nők, 1500 m: selejtező (2.45), elődöntő (4), döntő (4.51).

Síakrobatika. Férfiak, krossz: selejtező (18.15), nyolcaddöntő (21.15), negyeddöntő (21.45), elődöntő (22), döntő (22.15).

Sílövészet.Férfiak: tömegrajtos 15 km (19.45). Nők: tömegrajtos 15 km (22).

Széttárta kezeit. Evan Lysacek, a férfi műkorcsolyázók legjobbja
Széttárta kezeit. Evan Lysacek, a férfi műkorcsolyázók legjobbja
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.