Hírek

Első mérkőzés a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében: Everton–Sporting Lisboa 2-1. (Liverpool)

Elbúcsúzott az 1,47 millió euró összdíjazású tenisztorna második fordulójában az ötödik helyen kiemelt Gyementyjeva (képünkön): az orosz játékos – aki vasárnap megnyerte a párizsi tornát – vállsérülés miatt, szempontjából 4:6, 1:1-nél feladta a szlovák Hantuchova elleni mérkőzést. (Dubai)

Visszatér Tia Hellebaut belga olimpiai bajnok magasugró. A 2008-as, pekingi játékok aranyérmese egy esztendeje, szülés miatt – továbbá motiváció hiányában – hagyta abba a versenyzést, ám most úgy döntött, hogy a szabadtéri versenyeken ismét rajthoz áll. A harminckét éves atléta magasugrásban Európa-bajnoki címet is nyert, ötpróbában pedig világbajnok lett. (Brüsszel) Kilencedikként zárt a magyar csapat a női kardozók Világ Kupa-versenyén. (Moszkva)

Két találkozó a labdarúgó Liga Kupában: Debrecen–Videoton 2-2, Honvéd–Nyíregyháza 1-1.

Eredmény az osztrák jégkorongligában: Fehérvár–Klagenfurt 2:1.

Hazai győzelem a férfi kézilabda-bajnokságban: Szeged–Kecskemét 37:24.

Ismét Köstner Vilmos lett a Debrecen női kézilabdacsapatának szakvezetője; az együttessel 1995-ben és 1996-ban EHF Kupát nyert tréner a hétfőn menesztett Bakó Botondot váltja a kispadon.