Kétarcú döntetlenek

Két döntetlennel folytatta szereplését a magyar női válogatott a Kínában zajló világbajnokság középdöntőjében, ám a szombati és a vasárnapi "egál" között ég és föld volt a különbség...

Az első napon, az Eb-ezüstérmes - a második szakaszba pontveszteség nélkül érkező - spanyolokkal szemben meglehetősen közepes produkciót nyújtott Mátéfi Eszter együttese, de a mérkőzés finise álomszerűen alakult. A szünetben két góllal vezetett a rivális (8:10), s a térfélcserét követően 15:12-re is elhúzott, mi több: hat másodperccel a vége előtt is "ott" volt még az előny. Ekkor azonban Zácsik Szandra betalált (21:21), minek nyomán a magyar csapat értékes pontot szerzett. Főleg annak fényében, hogy a meghatározó játékosok közül Tóth Tímea egyszer sem volt eredményes, Szucsánszki és Vérten pedig betegsége miatt nem léphetett pályára...

Másnap az olimpiai harmadik dél-koreaiak ellen lépett pályára a társulat, s a vége annak ellenére lett ismét döntetlen (28:28), hogy Bulath és társai az első félidőben sziporkáztak: a szünetben 17:11-re vezettek. A második szakasz elején aztán több magyar lehetőség is kimaradt, és a rivális felpörgette játékát. A bosszantó hibák miatt fokozatosan csökkent a különbség; a 39. percben, 20:18-nál Mátéfi időt kért, s a kapuba Herr helyett Pastrovics állt. Sikerült is átvészelni a kritikus szakaszt, s újra elhúzott a magyar válogatott (24:19). A folytatásban mindent egy lapra feltéve rohamoztak az ázsiaiak, s miután a visszatért Szucsánszkit, valamint Tóth Katát is kiállították, a vetélytárs az 56. percben behozta hátrányát. A hajrában Juhász újra előnyhöz juttatta csapatát, a koreaiak azonban büntetőből egalizáltak. Az utolsó magyar támadásnál Zácsik eladta a labdát, de az ellenakcióból a rivális a kapufát találta el, így alakult ki a 28:28-as végeredmény.

A nyolc közé jutásról ezennel lemaradó magyarok két vereséggel és két döntetlennel állnak középdöntő csoportjukban, melynek utolsó játéknapján - a mai szünnapot követően, kedden, közép-európai idő szerint délelőtt negyed 11-kor - a házigazda kínai együttes lesz az ellenfél.

I. csoport: Dánia-Ausztria 30:27, Franciaország-Angola 33:23, Oroszország-Németország 34:22, Franciaország-Oroszország 24:23, Németország-Ausztria 29:26, Angola-Dánia 28:23. Az állás: 1. Oroszország 6 pont (112:86), 2. Franciaország 6 (102:86), 3. Dánia 6 (104:97), 4. Ausztria 2 (100:112), 5. Angola 2 (94:107), 6. Németország 2 (92:116).

II. csoport: Magyarország-Spanyolország 21:21, Dél-Korea-Norvégia 28:27, Románia-Kína 40:19, Magyarország-Dél-Korea 28:28, Norvégia-Kína 34:19, Spanyolország-Románia 26:25. Az állás: 1. Spanyolország 7, 2. Norvégia 6, 3. Dél-Korea 5, 4. Románia 4, 5. Magyarország 2, 6. Kína 0.