Hírek

Valentino Rossi nyolcszoros gyorsaságimotoros-világbajnok olasz versenyző rajthoz áll a márciusi Mexikó-ralin. A MotoGP klasszisa Ford Focus WRC-vel indul a vb-futamon. Rossi - aki jelenleg vezeti a MotoGP mezőnyét - korábban kétszer vett részt világbajnoki raliviadalon: 2002-ben Nagy-Britanniában, 2006-ban Új-Zélandon szerepelt. (Milánó)

Világcsúcs 200 méter női pillangóúszásban: Liu Zige a kínai nemzeti játékokon 2:01,81 perccel adta át a múltnak az ausztrál Jessicah Schipper 2:03,41-es, a nyári, római világbajnokságon felállított rekordját. (Csinan)

Kiss Máté gólja lett a húsz éven aluliaknak rendezett egyiptomi labdarúgó-világbajnokság legszebb találata. A FIFA hivatalos honlapján tíz kiválasztott gólt lehetett értékelni; a bronzérmes magyar válogatott középpályása a csehek elleni nyolcaddöntőben lőtt, harmincméteres, jobb felső sarkos bombájával érdemelte ki az elismerést. (Zürich)

Bejutott Szávay Ágnes a tenisztorna egymillió dolláros női versenyének második fordulójába, miután ellenfele, a negyedik helyen kiemelt olasz Flavia Pennetta - lábsérülés miatt - feladta a küzdelmet. A mérkőzés első szettjét Pennetta 6:4-re nyerte; a másodikban Szávay 3:0-ra vezett. (Moszkva)

Balzsay Károly a Boksz Világ Szervezet (WBO) nagyközépsúlyú interkontinentális címéért lép ringbe december 4-én, Söldenben: az övet birtokló, eddigi tizenhét hivatásos mérkőzésén veretlen német Eduard Gutknechttel vetélkedik. Balzsay (huszonegy győzelem, egy vereség) legutóbb augusztusban, Budapesten lépett ringbe, amikor is elveszítette vb-címét a német Robert Stieglitz ellen.

Lemondott Tomiszlav Szivics, a Kecskemét labdarúgócsapatának szerb szakvezetője. Az együttes - tizenegy forduló után - a tizenkettedik helyen áll az NB I-ben.

Első mérkőzések a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében: Videoton-Pápa 3-0, Győr-Kaposvár 1-1, MTK- Diósgyőr 3-0, Kaposvölgye (NB II)-Szigetszentmiklós (NB II) 2-2.