San Síró

Amióta Silvio Berlusconi irányítja - hivatalosan vagy sem - a Milant, a vörös-fekete klub még nem volt oly nagy bajban, amilyen zűrben most van. Márpedig az olasz miniszterelnök ugyanúgy 1986-tól tartozik a Milanhoz, akár Sir Alex Ferguson menedzser a Manchester Unitedhez. Ám a lesújtó kritika így szól: "A jelenlegi együttes az utóbbi negyedszázad legrosszabb Milanja."

A biztosítékot nem csupán a legújabb blamázs, az FC Zürichtől a San Siróban elszenvedett 0-1 verte ki, elvégre ez már az ötödik olyan mérkőzés volt ebben az évadban, amelyen a Milan nem szerzett gólt. Ibolyaszerény 0-0 a Livorno és a Bari ellen, 1-0-ás vereség Udinében, és 4-0-ás, megrázó kudarc az örök rivális Interrel szemben... Több, mint sok, vagy inkább kevesebb a kevésnél. (És nem ad felmentést a Siena meg a Marseille 2-1-es, valamint a Bologna 1-0-ás legyőzése sem.)

"Az antifutball és a pech keveréke" - írja a Zürich-meccsről a La Gazzetta dello Sport. "A Milan darabokban" - állapítja meg a Corriere dello Sport. S olyan, messzebbre menő bírálatok is olvashatók, hogy "minden bizonnyal az olasz első osztályú futball legkevesebbet mozgó középpályás sora a Milané". Az érintettekkel kapcsolatban Adriano Galliani, a klub elöljárója sietett leszögezni, hogy "Ambrosini, Gattuso és Pirlo nem eladó", de ezzel a vörös-feketék hívei nincsenek kisegítve.

A tábor egyébként feltűnően fogyatkozik. A pártoló tagok létszáma a 2007/2008-as évadban 42 179, a 2008/2009-esben 41 606 volt, és az utóbbi huszonöt esztendőben csak háromszor süllyedt negyvenezer alá. Most harmincezer alatt van... Az idei bajnokság előtt 25 984 tagot regisztráltak, 15 622-vel kevesebbet, mint egy évvel ezelőtt. Egyebek közt ennek is tulajdonítható, hogy a Milan nem vette meg Luis Fabianót; a klubvezetés megelégedett a Madridban már megbukott, és egyelőre Milánóban is hasznavehetetlen Huntelaarral.

A 2007-ben még BL-győztes csapat jelenleg a tizenegyedik helyen áll az olasz bajnokságban, a korábbi 60-szoros brazil válogatott, vb-arany- és ezüstérmes Leonardo pedig katasztrófaként élheti meg edzői bemutatkozását. Nemrégiben a legnagyobb kétségek között "ünnepelhette" negyvenedik születésnapját, és - bár csaknem száz mérkőzést játszott a Milanban, majd hosszú ideig a klub játékosmegfigyelője volt - egyáltalán nem biztos, hogy a vörös-feketék körében éri meg a negyvenegyediket. Sőt, hol az a milánói holnap?

"Mellette vagyunk" - jelentette ki Filippo Inzaghi. "A legfontosabb most a nyugalom és az, hogy kemény munkával túljussunk a nehéz időszakon" - mondja maga Leonardo. Nyugalom, az nincs, csak kritikus állapot van, és nem tudni, meddig... Jellemző, hogy az az elemzés, amely sorra vette, melyik olasz nagycsapatnak hol vannak gondjai, arra a végeredményre jutott: a Juventusnak a védelemben, az Internek a középpályán, a Milannak mindenütt...

Svájcban viszont végtelen a boldogság. "Az FC Zürich sporttörténelmet írt a milánói futballcsodával" - jelentette a Bajnokok Ligája-mérkőzésről a Blick. "Zürichi hőstett a San Siróban. Tihinen megszégyenítette a Milant" - közölte a 20 Minuten című lap. "Tihinen gólja már-már a brazilokat idézte" - lelkendezett a Tages Anzeiger. (A finn hátvéd parádés sarkazással küldte a hálóba Gajics szögletét. És tudják, mi a szerb játékos keresztneve? Milan...) "Egy pillanat, amely helyet kap a labdarúgókönyvek lapjain" - áradozott a Basler Zeitung.

Milánó különben átélt már hasonlót: tizennégy évvel ezelőtt a Lugano szintén 1-0-ra nyert (UEFA Kupa-mérkőzésen) a San Siróban.

Ám egyáltalán nem mellékes, hogy az ellenfél 1995-ben az Inter volt...

Európa Liga

 

csoportmérkőzések, második forduló

A csoport: Anderlecht-Ajax, FC Timisoara-Dinamo Zagreb.

B csoport: Slavia Praha-Lille, Valencia-Genoa.

C csoport: Hamburg-Hapoel Tel-Aviv, Celtic-Rapid Wien.

D csoport: Sporting Lisboa-Hertha, Ventspils-Heerenveen.

E csoport: AS Roma-CSZKA Szófia, Fulham-FC Basel.

F csoport: Dinamo Bucuresti-Panathinaikosz, Galatasaray-Sturm Graz.

G csoport: Levszki Szófia-Lazio 0-4, Salzburg-Villarreal 2-0.

H csoport: Twente-Steaua 0-0, Seriff Tiraspol-Fenerbahcse 0-1.

I csoport: AEK Athén-Benfica 1-0, BATE Boriszov-Everton 1-2.

J csoport: Toulouse-FC Bruges 2-2, Sahtyor Donyeck-Partizan Beograd 4-1.

K csoport: FC Köbenhavn-Sparta Praha 1-0, Eindhoven-CFR Cluj 1-0.

L csoport: Werder Bremen-Bilbao 3-1, Austria Wien-Nacional Madeira 1-1.

Bajnokok Ligája

 

csoportmérkőzések, második forduló

A csoport: Bayern München-Juventus 0-0, Bordeaux-Maccabi Haifa 1-0. Az állás: 1. Bayern 4 pont (3-0), 2. Bordeaux 4 (2-1), 3. Juventus 2, 4. Maccabi 0.

B csoport: CSZKA Moszkva-Besiktas 2-1, Manchester United-Wolfsburg 2-1. Az állás: 1. Manchester United 6, 2. Wolfsburg 3 (4-3), 3. CSZKA 3 (3-4), 4. Besiktas 0.

C csoport: Milan-FC Zürich 0-1, Real Madrid-Marseille 3-0. Az állás: 1. Real Madrid 6, 2. Milan 3 (2-2), 3. Zürich 3 (3-5), 4. Marseille 0.

D csoport: APOEL Nicosia-Chelsea 0-1, Porto-Atletico Madrid 2-0. Az állás: 1. Chelsea 6, 2. Porto 3, 3. APOEL Nicosia 1 (0-1), 4. Atletico Madrid 1 (0-2).

E csoport: Debrecen-Lyon 0-4, Fiorentina-Liverpool 2-0. Az állás: 1. Lyon 6 pont, 2. Fiorentina 3 (2-1), 3. Liverpool 3 (1-2), 4. Debrecen 0.

F csoport: Rubin Kazany-Internazionale 1-1, Barcelona-Dinamo Kijev 2-0. Az állás: 1. Barcelona 4, 2. Dinamo Kijev 3, 3. Internazionale 2, 4. Rubin Kazany 1.

G csoport: Unirea Urziceni-Stuttgart 1-1, Glasgow Rangers-Sevilla 1-4. Az állás: 1. Sevilla 6, 2. Stuttgart 2, 3. Unirea Urziceni 1 (1-3), 4. Glasgow Rangers 1 (2-5).

H csoport: Arsenal-Olimpiakosz 2-0, Alkmaar-Standard Liege 1-1. Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Olimpiakosz 3, 3. Standard Liege 1 (3-4), 4. Alkmaar 1 (1-2).

Tihinen brazilos mozdulata
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.