Chicago, Madrid, Rio, Tokió?
Az amerikai település pályázatának legfőbb erénye a gazdasági háttér, azaz a pénz... Az első dél-amerikai olimpia reményében kandidáló Rio de Janeiro pályázatának csapata Luiz Ináció Lula da Silva köztársasági elnök vezetésével érkezett Koppenhágába. A brazil kandidatúra a "legizgalmasabb történetet" ígéri. Ugyanakkor Rio gyengéje a szegényes infrastrukturális helyzet, továbbá a város bűnözési mutatóinak emelkedése.
Egyetlen európai városként Madrid is részvevője a végső küzdelemnek. A spanyol főváros képviselőit János Károly király vezeti, de José Luis Rodriguez Zapatero miniszterelnök is a helyszínre utazott. Bár az esélylatolgatások során a hispán kandidatúrát csak kevesen emlegetik befutóként, Madrid polgármestere magabiztos; Alberto Ruiz-Gallardón arra a kérdésre, hogy a spanyol főváros 2020-ra is megpályázza-e a lebonyolítást, azt válaszolta: "Nem, mert még sosem rendeztek olimpiát kétszer egymás után ugyanabban a városban..."
Tokió 1964 után szeretné ismét megrendezni az ötkarikás játékokat. Nem javítja a japán főváros pozíciót, hogy 2008-ban Peking, azaz egy ázsiai város adott otthont az olimpiának. A delegáció Hatojama Jukio kormányfő irányításával jelent meg Koppenhágában, s az értékelések szerint egy rendkívül erős pályázatot prezentál majd.
Minden küldöttség hetven percet kap saját bemutatójára. A kisorsolt sorrend szerint Chicago képviselői kapnak elsőként szót, majd Tokió, Rio de Janeiro és Madrid következik. A NOB-tagság titkos szavazással választja ki a helyszínt. A voksolás ma délután 4-kor kezdődik, a tervek szerint Jacques Rogge, a NOB elnöke este fél 7-kor jelenti be, hogy melyik város adhat otthon a 2016-os nyári olimpiai játékoknak.