Hírek

Keddenként rendezik 2010 szeptemberétől a hétközi válogatott mérkőzéseket - döntött a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség. A FIFA több nagy klub kérésének tett eleget, mert így a futballisták pihentebben léphetnek pályára a nemzeti szerepléseket követő, hétvégi bajnoki fordulókban. (Rio de Janeiro)

Nemzetközi sakktorna harmadik fordulójában: Topalov (bolgár)-Lékó döntetlen. Vezet a norvég Carlsen (2,5 pont); Lékó (1) Topalovval együtt az 5-6. helyen áll. (Nancsing)

Hivatalossá vált szerdán, hogy a finn Kimi Räikkönen az évad végén távozik a Forma-1-es Ferrari-istállótól, s a helyét Fernando Alonso veszi át. A kétszeres világbajnok spanyol pilóta hároméves szerződést kötött a maranellói csapattal. (Milánó)

Aranyérmet nyert a számszeríjász Európa-bajnokság 10 m-es versenyszámában Sidi Péter. A magyar versenyző 692 körös világcsúccsal győzött. (Párizs)

Orosz párharc a nemzetközi női tenisztorna nyolcaddöntőjében: Sarapova-Klejbanova 2:6, 6:2, 6:2. (Tokió)

Győzött a Bajnokok Ligája-győztes Zürich Lions az észak-amerikai profi jégkorongligában szereplő Chicago Blackhawks ellen (2:1) a Victoria Kupáért rendezett mérkőzésen. Az NHL új évada - magyar idő szerint - holnap hajnalban kezdődik. (Zürich)

Kijelölte bő keretét Erwin Koeman, a labdarúgó-válogatott holland szakvezetője a Portugália és Dánia elleni vb-selejtezőre (október 10., Lisszabon és 14., Koppenhága). A névsor: Babos, Fülöp, Király, Köteles; Szélesi, Bodnár, Fehér, Juhász, Tímár, Gyepes, Mészáros, Horváth G., Bodor, Gaál; Gera, Vadócz, Tóth B., Dárdai, Hajnal, Buzsáky, Halmosi, Huszti, Dzsudzsák; Torghelle, Rudolf, Priskin, Kabát. Portugáliában a luxemburgi Hamer, Dániában a német Meyer vezeti a mérkőzést.

Eredmények a labdarúgó Magyar Kupa negyedik fordulójában, a legjobb 16 közé jutásért: Kaposvölgye (NB II)-Paks 1-0, Ajka (NB II)-Győr 1-5, Baja (NB II)-Haladás 0-1, Tatabánya (NB II)-Pápa 1-2, Cegléd (NB II)-Kecskemét 1-3, Tura (NB III)-MTK 0-6, Nyírbátor (NB III)-Diósgyőr 0-4, Pálhalma (megyei I)-Videoton 1-4 (hosszabbítás után), Tököl (NB III)-Szigetszentmiklós (NB II) 0-1, REAC (NB II)-Szolnok (NB II) 1-4, Mezőkövesd (NB II)-DVSC-DEAC (NB II) 4-2. Harmadik fordulós mérkőzés: Veszprém (NB III)-Kaposvár 1-2.