Francia négyes
A vidámságot aztán megtörte egy hatalmas transzparensen megjelenenített politikai üzenet ("Nem náci, naponta kizsigerelt az elnyomott magyar"), s még inkább a Lyon első szögletrúgása, melynek nyomán Källström tizenkét méterről, "droppból" menthetetlenül a jobb sarokba küldte Pjanic labdáját (0-1). Nem volt már elég bajunk a múlt és az idén ősszel a svédekkel... A francia együttes villámgólja az elektromos berendezést is sokkolta, a tábla ugyanis csődöt mondott, úgyhogy Pjanic beköszönését sokáig nem tudta megörökíteni, noha a bosnyák középpályás tizennyolc méteres szabadrúgása azokat igazolta, akik Juninho Pernambucano lyoni utódát látják a tizenkilenc éves labdarúgóban (0-2).
Negyedóra sem telt el tehát, és a Debrecen már több gólt kapott, mint Liverpoolban; igaz, "csupán" feleannyit, mint Kaposváron. Ettől függetlenül a közönség minden jó passzért hálásnak mutatkozott, de - legalábbis a pontos debreceni átadások számát tekintve - csak elvétve fejezhette ki, mennyire együtt lélegzik a magyar csapat játékosaival. S amilyen ritkán találták meg egymást a DVSC-futballisták, olyan sűrűn hullottak az Olympique-gólok: a 24. percben Govou fejelt - Czvitkovics közreműködésével - a hálóba, megint Pjanic bal oldali sarokrúgása után (0-3).
Egy perc múlva Czvitkovics a másik kapunál tűnt fel, de nem szépített, jóllehet ziccerbe került: lövését az elé vetődő Lloris hárította. Ám végre volt egy magyar helyzet a tavasziasan enyhe, viszont annál hevesebb gólesőt hozó estén... A hazai lehetőségtől a tábla is felvillanyozódott, bár keveseket kápráztatott el - akármilyen fényesen virított is -, hogy Källström, Pjanic, Govou. És örülni kellett, hogy Govou neve nem jelent meg másodszor is, mert a 42-szeres francia válogatott játékos szédítő trükköket mutatott be egy-két méterrel a tizenhatoson belül, majd bámulatos magánszáma végén veszedelmesen a jobb sarokra lőtt, Polekszics azonban védett. Nem tudni, a 45. percben is mentett volna-e, ha Clerc hét méterről kapura küldi Källström príma átadását; maradjunk a ténynél, hogy a labda elment a jobb oldali léc mellett.
A második félidő újabb lyoni attrakcióval kezdődött, habár az az akció, amellyel az ellenfél a szünet utáni szakaszt nyitotta, abszolúte természetes az Olympique számára. Toulalan negyvenméteres keresztlabdát ívelt Reveillere lábára, a jobbhátvéd finoman Pjanichoz, ő még finomabban Gomishoz passzolt, ám a csatár fölé emelt. El is szégyellte magát emiatt, olyannyira, hogy szinte azonnal korrigált: az 51. percben elvitte a labdát Polekszics mellett, majd lazán a hálóba ívelt (0-4). Rögtön ezután Rudolf majdnem megszerezte a becsületgólt, de húszméteres lövését Lloris "kipiszkálta" a léc alól. Nála is nagyobbat védett a 64. percben Polekszics, aki a Clerc pompás passzával kilépő Govou labdájába kapott bele príma reflexszel. Majd Makoun fejesét senki és semmi nem menthette volna, ám az néhány centivel mellé szállt. Claude Puel lyoni edző úgy kapott a fejéhez, mintha a Debrecen vezetett volna 4-0-ra...
Czvitkovics még megróbálta, hogy legalább 1-4 legyen, de Lloris újfent igazolta, hogy az Olympique-nél nem csupán a mezőnyjátékosok elsőrangúak. Azaz maradt a négygólos differencia, de emiatt a DVSC-t nem érdemes elmarasztalni, hiszen a kategóriakülönbséget rendszerint nem lehet úgy kiegyenlíteni - vagy legalábbis csökkenteni -, mint ahogyan az Liverpoolban történt. Nincs mese, a világ labdarúgása és a mai magyar futball között ennyi a távolság. Steaua, Elfsborg, Fenerbahcse, Svédország, Portugália, Honduras, Lyon: a csaknem általános - a debreceni klubra speciel nem jellemző - sikerpropaganda ellenére megint hosszú, hűvös nyarunk és őszünk van...
Debrecen-Lyon 0-4 (0-3)
BL-csoportmérkőzés, Puskás Ferenc stadion, 42 000 néző. Jv.: Övrebo (norvég).
Debrecen: Polekszics - Bodnár, Komlósi, Fodor, Leandro - Szakály (Dombi, 85.), Kiss, Czvitkovics, Varga, Laczkó (Rudolf, 46.) - Coulibaly.
Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Toulalan, Cissokho (Kolodziejczak, 78.) - Clerc, Pjanic (Gonalons, 57.), Makoun, Källström, Govou - Gomis (Ederson, 54.).
Gól: Källström (4.), Pjanic (13.), Govou (24.), Gomis (51.).
Ez történt még
A "debreceni" csoport másik mérkőzésén a Fiorentina hazai pályán Jovetics duplájával (28. és 37.) 2-0-ra felülmúlta a Liverpool csapatát.
Az F csoportban az Inter 1-1-re végzett orosz vendéglátójával, a Rubin Kazannyal: a házigazdák gólja után Sztankovics már a 27. percben egalizált, beállítva a végeredményt. A Barcelona Messi és Pedro találatával verte (2-0) a Dinamo Kijevet.
A G csoportban a román Unirea Urziceni Varga révén mentett meg egy pontot a látogató Stuttgart ellen; a németek Tasci megmozdulása nyomán már az ötödik percben vezettek (1-1). A Sevilla 4-1-re győzött a Rangers pályáján (gól: Novo, illetve Konko, Adriano, Luis Fabiano, Kanoute).
A H csoportban az Arsenal az utolsó negyedórában Van Persie és Arsavin "dugójával" bizonyult jobbnak az Olimpiakosznál (2-0). A Standard Liege - Traore jóvoltából - a 91. percben küzdötte döntetlenre az Alkmaar elleni vendégjátékát (1-1).
Bajnokok Ligája
csoportmérkőzések, második forduló
E csoport: Debrecen-Lyon 0-4, Fiorentina-Liverpool 2-0. Az állás: 1. Lyon 6 pont, 2. Fiorentina 3 (2-1), 3. Liverpool 3 (1-2), 4. Debrecen 0.
F csoport: Rubin Kazany-Internazionale 1-1, Barcelona-Dinamo Kijev 2-0. Az állás: 1. Barcelona 4, 2. Dinamo Kijev 3, 3. Internazionale 2, 4. Rubin Kazany 1.
G csoport: Unirea Urziceni-Stuttgart 1-1, Glasgow Rangers-Sevilla 1-4. Az állás: 1. Sevilla 6, 2. Stuttgart 2, 3. Unirea Urziceni 1 (1-3), 4. Glasgow Rangers 1 (2-5).
H csoport: Arsenal-Olimpiakosz 2-0, Alkmaar-Standard Liege 1-1. Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Olimpiakosz 3, 3. Standard Liege 1 (3-4), 4. Alkmaar 1 (1-2).
Ma
A csoport: Bayern München-Juventus, Bordeaux-Maccabi Haifa.
B csoport: CSZKA Moszkva-Besiktas, Manchester United-Wolfsburg.
C csoport: Milan-FC Zürich, Real Madrid-Marseille.
D csoport: APOEL Nicosia-Chelsea, Porto-Atletico Madrid.