Londonban, sej?
- Változatlanul az a véleményem, ami Peking után volt: a tavalyi játékok nem festettek reális képet a magyar sportról, az tudniillik jóval erősebb annál, mint amit az elért eredmények mutattak - magyarázta megkeresésünkre Kovács, majd hozzátette: - Ahhoz azonban, hogy ezt mások is észrevegyék, alapvető változásokra van szükség.
Elmondta, meggyőződése szerint az államnak végérvényesen el kellene döntenie, hogy valóban fontosnak tartja-e a sikeres olimpiai szereplést; ha igen, olyan feltételrendszert kell garantálnia, amely alapján tervezhetővé válik a jövő. Jelenleg ugyanis - így az igazgató - a sportági szövetségek illetékeseinek fogalmuk sincs arról, mivel, mennyivel kalkulálhatnak az elkövetkező években. "Ad hoc módon zajlik minden, ami semmi jóra nem vezet." Megjegyezte azt is, hogy a sportegészségügy és a sporttudomány területén ugyancsak elengedhetetlenek a fejlesztések, hiszen "iszonyatos a lemaradásunk". Ugyancsak a lényeges elemek között említette az egyesületek körülményeinek javítását, az áldatlan létesítményhelyzet felszámolását, valamint az edzők megbecsülését.
Arra a felvetésre, hogy mindezt már évtizedek óta halljuk, ily módon némi lózungíz érezhető ki a szavaiból, Kovács Tamás így reagált:
- A MOB-nak semmiféle hatásköre nincs a reformra, s lehetősége sincs az ellenőrzésre. Egyet tehet: megfogalmazza az igényeket. Én pénteken ezt fogom tenni. (B. G.)