Győzött a fogadó

Lám-lám, nem minden az ászadogatás! Hiába tett hozzá az eddigi 137-hez további huszonhárom védhetetlen szervát Ivo Karlovic, a Roger Federer elleni negyeddöntőben az igazi tudás döntött. Teniszezni pedig a svájci egy csipetnyivel jobban tud: éppen annyival, hogy ellensúlyozza a horvát óriás elképesztő szerváit. A mindössze 103 perces mérkőzésen Karlovic csupán a harmadik játszmában jutott el a mindig kétesélyes rövidített játékig; az első kettőben esélye sem volt szorossá tenni a küzdelmet. Igazából a harmadikban sem...

A horvátnak egyszer sem volt sansza vetélytársa adogatásának elvételére, a svájci ellenben tökéletes precizitással tevékenykedett: kettőből kétszer "brékelt". A másik ágon a világranglistás helyezése alapján esélyesebbnek tartott Novak Djokovics csak szenvedett a rutinosabb Tommy Haasszal. A húsz hellyel hátrább kiemelt német nagy csatában 7:5, 7:6-ra nyerte az első két játszmát, majd a szerb 6:4-gyel szépített, ám az újabb Haas-szettnyerés (6:3) után már nem volt tovább. "Lenn" a hazai kedvenc Andy Murray a várakozásnak megfelelően elbánt a spanyol Juan Carlos Ferreróval; a 7:5, 6:3, 6:2 azt jelzi, hogy a skót talán beteljesíti a britek álmát, igaz, addig még két mérkőzést kell nyernie.

A Lleyton Hewitt-Andy Roddick mérkőzés lapzártánk után ért végert.