Se vár, se palota
Az álom váratlan szerte-foszlásának okait nem könnyű kideríteni. Az ügyben leginkább illetékes, huszonhárom éve Magyarországon élő szíriai vállalkozó, Ahmed Bakro - kérdésünkre válaszolva - azt mondta: a dubai emír fia azért vonta vissza az ajánlatát, mert Bakrót és családját az utóbbi hetekben több olyan inzultus is érte, amelyekkel szerinte el akarták őt tántorítani a várpalotai projekttől.
Amikor arról kérdeztük, milyen atrocitásokról van szó, Bakro két példát említett: egyszer őt, egy másik alkalommal pedig a feleségét állították elő a rendőrségen, ahonnan csak hatórás várakoztatás után engedték ki őket. Mindkétszer a személyes irataikkal akadt problémájuk a rendőröknek, de sikerült tisztázniuk magukat. Bakro ugyanakkor nem tett panaszt az ügyészségen, mivel szerinte sem jártak el jogszerűtlenül a rendőrök.
Felvetettük Bakrónak: ez az érvelés talán csak annak az elfedésére szolgál, hogy valójában nem is létezett az általa képviselt üzleti ajánlat, és a dubai emír fiának esze ágában sem volt a várpalotai futballba fektetni a pénzét, ám a szíriai mobiltelefon-kereskedő és vendéglátós visszautasította ezt a feltételezést. Hasonlóképpen cáfolta, hogy telekspekuláció állt volna az ajánlat mögött, miszerint olcsón - 150 millió forintért - kívánt hozzájutni egy olyan önkormányzati ingatlanhoz, amit aztán később nagy haszonnal értékesített volna.
Megkerestük Németh Árpádot, Várpalota polgármesterét, aki közölte: tudomásul veszik a befektetőjelölt visszalépését. Hardi János, a klub elnöke nem kívánta kommentálni a történteket.